|
شناسه خبر: 10133

روکش دندانی برای فراهم کردن لبخند زیبا !

 

یکی از مهم ترین ابزارهای دندانپزشکی که کاربرد فراوانی در زیبایی و ترمیم دندان ها دارد، روکش های دندانی است. دستیابی به یک لبخند زیبا و متقارن ممکن است به این راحتی اماکن پذیر نباشد، با استفاده از روکش های دندانی می توانید به این امر دست یابید.

روکش دندان  ابزاری مناسب برای جبران تاج دندان از دست رفته می باشد، این روکش ها در جنس های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت روکش از لحاظ جنس می تواند قیمت های متفاوتی را برای این ریستوریشن دندانی به همراه داشته باشد.

 

با انتخاب مرکزی معتبر در زمینه روکش دندان، می توانید با بهره گیری از روکش های دندانی، لبخندی زیبا و دلنشین را برای خود به ارمغان آورید.

روکش  دندانی چیست؟

روکش دندان نقش تاج دندان را برای دندان های آسیب دیده فراهم می کند، دندان های شما در برابر فشار و نیرو به طرز باورنکردنی مقاوم هستند. با این حال، با گذشت زمان، دندان‌های شما به دلایل مختلف ممکن است آسیب ببینند.  بیماری های دندانی مانند پوسیدگی دندان، ضربه، یا ساییدگی ممکن است پس از یک دوره زمانی خاص رخ دهند. روکش‌های دندانی روکش‌هایی هستند که در بالای دندان‌های آماده شده قرار می‌گیرند تا ساختار دندان را بازسازی کنند.

این روکش های دندانی را می توان برای بازیابی یا حفظ ساختار ضعیف دندان و بازیابی شکل، اندازه و ظاهر استفاده کرد. همچنین استفاده از روکش دندان به افزایش استحکام دندان کمک می کند و برای افرادی که ساختار دندانی ناکافی دارند و آسیب های زیادی دندان های آن ها دیده اند، گزینه ای بسیار مناسبی است. برای روکش های دندانی از چسب مخصوصی استفاده شده که چسباندن روکش را به دندان برقرار کرده و شرایط دندان های طبیعی را برای استفاده کننده فراهم می آورد. روکش های دندانی دارای انواع مختلفی بوده که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:

انواع روکش دندان چگونه است؟

برای استفاده از روکش های دندانی، از نوع هایی استفاده کنید که بیشترین تطابق را با دندان های طبیعی فرد دارند. روکش های دندانی براساس جنس های مختلفی که دارند در انواع متفاوتی عرضه می گردند، بر این اساس می توان روکش های دندانی را به دسته های زیر دسته بندی نمود:

  • روکش های فلزی، اگر به دنبال راه حل های طولانی مدت برای روکش کردن دندان های از دست رفته یا آسیب دیده خود هستید، استفاده از روکش های فلزی یک راه حل عالی است. روکش های ساخته شده از فلزات مختلف نظیر طلا یا سایر آلیاژهای فلزی می توانند نیروهای سخت جویدن را تحمل کنند و از این رو برای دندان های آسیاب پشتی مناسب تر هستند، استفاده از این روکش ها برای دندان های پشت به دلیل رنگ آن ها بوده که آن ها را برای دندان های آسیاب مناسب تر می کند.
  • روکش‌های سرامیکی، معمولاً برای دندان‌های جلویی و قابل رویت استفاده می‌شود، روکش‌های سرامیکی به خوبی با رنگ طبیعی دندان شما ترکیب می‌شوند و آنها را زیبا جلوه می‌دهند.روکش های دندانی باند شده مواد سرامیکی یشتر برای زیبایی استفاده می شود.
  • روکش های زیرکونیا، این نوع روکش های دندانی برای استفاده دارای استحکام بالاتری نسبت به روکش های سرامیکی بوده و از بهترین روکش ها برای دندان های مختلف به حساب می آیند.

روکش دندان در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرند؟

روکش کردن دندان ها از دسته روش های پر کاربرد در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی بوده که در موارد متعددی مورد استفاده قرار می گیرند، برخی از مهم ترین موارد استفاده از روکش های دندانی به شرح زیر است:

  • برای جبران شکستگی ها
  • برای محافظت از دندان پوسیده شده
  • برای فراهم کردن تاج مورد استفاده برای ایمپلنت های دندانی
  • برای ترمیم دندانی که درمان ریشه روی آن انجام شده است.
  • برای پوشاندن دندان بد رنگ، بد شکل یا بد شکل
  • برای نگه داشتن بریج دندان در مواردی که چندین دندان از دست رفته است.
  • ...

توجه داشته باشید که در مواردی که نیاز به استفاده برای روکش های دندانی است، دندانپزشک با توجه به شرایط دندانی شما از درمان روکش های دندانی استفاده می کند.

مراحل روکش دندان چگونه است؟

در اولین ویزیت، متخصص دندانپزشکی ما دندان شما را با برداشتن حداقل مواد دندان از اطراف تاج معاینه و آماده می کند. این امر باعث می شود تا روکش دندان بتواند براحتی روی دندان مورد نظر  بنشیند. پس از تغییر شکل دندان، از یک اسکنر دستی کوچک داخل دهانی برای گرفتن تصویر دیجیتالی سه بعدی از دندان استفاده می شود. مراکز معتبر در زمینه روکش های دندانی از این فناوری نوآورانه برای ساختن یک مدل کامپیوتری از بافت سخت و نرم بدون استفاده از قالب‌های دستی استفاده می‌کنند.  این امر دقت برداشت را بهبود می بخشد و در عین حال تجربه راحت تری به بیمار می دهد. پس از تصویر برداری های لازم، نتایج دیجیتالی به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود، جایی که آنها شروع به ساخت روکش دندان کاملا سفارشی شما می کنند. در ویزیت دوم، روکش دائمی در دهان شما قرار داده شده و بررسی های لازم از نظر تناسب و رنگ صحیح آن انجام می شود. برای چسباندن روکش به دندان از چسب مخصوص استفاده می شود تا روکش به طور دائم روی سطح دندان شما قرار گیرد.

به طور متوسط، روکش های دندانی بین 5 تا 15 سال دوام می آورند.  طول عمر یک روکش کاملا به میزان ساییدگی و نحوه مراقبت از آن بستگی دارد. برخی عادات دهانی مانند سیگار کشیدن، ساییدن یا فشردن دندان ها ممکن است طول عمر روکش ها را کاهش دهند. اگر می خواهید روکش دندان شما ماندگار باشد، مطمئن شوید که آنها را سالم نگه دارید. مراقبت از روکش های دندانی خود پس از دریافت آنها برای طولانی کردن چرخه زندگی آنها بسیار مهم است.

با بهره گیری از خدمات مرکزی معتبر در زمینه روکش های دندانی می توانید با خیال آسوده درمانی موفق را برای دندان های خود فراهم کرده و شرایط لبخند زیبا را برای خود به ارمغان آورید.

ارسال نظر