|
شناسه خبر: 10140

مزایا و معایب ثبت شرکت در ترکیه

 

 

ترکیه چندین سال است که رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه می کند و به کشوری امن با فرصت های طلایی برای بسیاری از مهاجران و ایرانیان تبدیل شده است. سرمایه گذاری در ترکیه نمونه بارز این واقعیت است که این سرمایه گذاری به روش های مختلف امکان پذیر است. یکی از مهم ترین راه های سرمایه گذاری در ترکیه در کنار خرید ملک، ثبت شرکت در این کشور می باشد. با ثبت کسب و کار در ترکیه که یکی از راه های مهاجرت نیز می باشد، می توانید تابعیت ترکیه یا اقامت این کشور را دریافت کنید.

اما باید بدانید که ثبت شرکت در ترکیه کاری نیست که همه بتوانند انجام دهند. برعکس، شما باید دانش و دانش لازم را در این زمینه داشته باشید. زیرا ثبت شرکت در ترکیه و یا هر کشور خارجی دیگر مراحل قانونی و قضایی خاص خود را دارد که باید با رعایت تمامی نکات و مراحل انجام شود تا با مشکل، شکست و از بین رفتن سرمایه خود مواجه نشوید. موسسه مهاجرتی آلواپلای در زمینه خدمات مهاجرتی ترکیه با کارشناسان و مشاوران مجرب در هر زمان آماده مشاوره و راهنمایی رایگان به شما خواهد بود. آلواپای خدمات متنوعی در زمینه ثبت شرکت در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، ثبت ازدواج بین المللی، تحصیل در ترکیه، افتتاح حساب، اقامت و تابعیت ترکیه ارائه می دهد. در این مقاله به مزایا و معایب ثبت شرکت در ترکیه پرداخته ایم تا بتوانید با دانش در ترکیه سرمایه گذاری کنید پس با ما همراه باشید.

انواع شرکت ها در ترکیه

ابتدا برای ثبت شرکت در ترکیه باید نوع شرکت خود را مشخص کنید. در این کشور 7 نوع شرکت قابل ثبت است و شرکت های خصوصی و شرکت های با مسئولیت محدود (LIMITED) بیشترین تعداد ثبت را در ترکیه دارند. برخی از انواع مختلف کسب و کار در ترکیه عبارتند از:

 

       شرکت سهامی خاص (عمومی-خصوصی)

       شرکت مختلط

       شرکت مشارکتی

       شرکت با مسئولیت محدود

       موسسات مالی (بورس اوراق بهادار)

       شرکت خصوصی و ...

ثبت هر یک از این شرکت ها در ترکیه شرایط و قوانین خاص خود را دارد که با مشاوره آنلاین رایگان آلواپلی می توانید از مراحل و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه مطلع شوید. در ادامه به بررسی مزایا و معایب ثبت شرکت در ترکیه می پردازیم.

 

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه به معنای ایجاد یک شرکت بزرگ با فعالیت های پیچیده و پرسنل زیاد نیست. در عوض، می توانید یک کسب و کار برای پذیرایی، آرایشگری، فروش و غیره ثبت کنید. سپس کسب و کار خود را مانند مدیریت سوپرمارکت راه اندازی کنید و درآمد خوبی کسب کنید. می توان گفت یکی از مهمترین مزیت های ثبت شرکت در ترکیه این است که با ثبت شرکت اقامت موقت 1 ساله دریافت می کنید و اگر شرکت و کسب و کار خود را به مدت 5 سال به طور مداوم فعال نگه دارید اقامت شما تبدیل می شود. یک اقامت دائم با دریافت اقامت دائم، خانواده شما نیز تابعیت ترکیه را به دست می آورند و می توانند از فرصت های شغلی، تحصیلی و ... برخوردار شوند. در ترکیه برای ادامه زندگی.

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در ترکیه عدم نیاز به شریک ترک می باشد. زیرا بسیاری از کشورها برای ثبت شرکت در آن کشور سرمایه گذار را ملزم به مشارکت با یک فرد محلی می کنند. اما در ترکیه چنین قانون و تعهدی وجود ندارد و شما می توانید به راحتی و حتی به صورت انفرادی در ترکیه شرکت ثبت کنید. از دیگر مزایای ثبت شرکت در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

       نزدیکی جغرافیایی به ایران و عدم نیاز به ویزا

       امکان افتتاح حساب بین المللی در ترکیه

       دریافت مجوز کار در ترکیه

       هزینه ثبت شرکت در ترکیه نسبت به سایر کشورها پایین است. (حداقل 5-8000 لیر برای ثبت شرکت و 10000 لیر برای سرمایه اولیه)

       امکان ثبت شرکت غیر حضوری از ایران

       شما می توانید کسب و کار خود را بدون اقامت ثبت کنید.

       امکان اخذ اقامت دائم پس از 5 سال فعالیت تجاری مستمر

       اگر در ترکیه کسب و کار ثبت کرده اید به راحتی می توانید کارهای مربوط به خرید خانه، خرید ماشین و ... را انجام دهید. و حتی می توانید از شرایط اقساطی استفاده کنید.

       با ثبت شرکت در ترکیه چون در راستای تولید و عرضه این کشور فعالیت می کنید از تسهیلات ویژه ای که برای خارجی ها در نظر گرفته شده بهره مند می شوید که حتی شهروندان ترکیه نیز از آن برخوردار نیستند.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، یکی از مزیت های مهم دیگر ثبت شرکت در ترکیه، سهولت انجام این کار و دریافت کارت بانکی می باشد. پس از دریافت شهروندی ترکیه می توانید کارت اعتباری بگیرید و هر مقدار پولی را که بخواهید به نقاط مختلف دنیا انتقال دهید.

معایب ثبت شرکت در ترکیه

هر کسب و کاری مزایا و معایب خاص خود را دارد و ثبت شرکت در ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای راه اندازی کسب و کار خود باید علاوه بر مزایا به معایب آن نیز توجه کنید. زیرا توجه به معایب ثبت شرکت در ترکیه بسیار حائز اهمیت است و سرمایه شما در خطر است و اگر با آگاهی و حساسیت و دقت لازم اقدام نکنید امکان از دست دادن سرمایه شما بسیار زیاد است. توصیه می کنیم از کارشناسان و متخصصان مجرب در امر کمک بگیرید تا سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری داشته باشید. مشاوره رایگان آلواپلی با بهترین و با تجربه ترین کارشناسان همیشه در کنار شماست تا تجربه ای سودآور و مطمئن داشته باشید.

یکی از بزرگترین معایب ثبت شرکت در ترکیه واریز یک چهارم سرمایه شرکت به حساب دولت از طریق یکی از بانک های ترکیه می باشد. این مبلغ در حساب شما باقی می ماند و در صورت نیاز و بروز مشکل می توانید آن را از حساب خود برداشت کنید. اما اگر در تایید اعتبار مشکل دارید، بازگشت این مبلغ به حساب شما مشکل خواهد بود.

یکی از معایب اصلی ثبت شرکت در ترکیه، نرخ بالای فساد است. بر اساس آمار سال 2015، ترکیه از نظر فساد در رتبه 66 جهان قرار دارد. ضمن اینکه جایگاه ترکیه در لیست FATF مناسب نیست و جزو کشورهای پرخطر است. یکی دیگر از معایب راه اندازی کسب و کار، استخدام افرادی است که به زبان ترکی مسلط هستند یا از مترجمان حرفه ای استفاده می کنند. به طور کلی برای موفقیت و افزایش سرمایه خود با ثبت شرکت در ترکیه باید به 2 عنصر زیر توجه ویژه ای داشته باشید که هر کدام دارای زیرمجموعه هایی هستند.

 

ارسال نظر