|
شناسه خبر: 10183

چگونه به خارج از کشور زعفران صادر کنیم ؟ به همراه مشاوره رایگان

 

 

 

 

صادرات زعفران نیز مانند هر کالایی مراحل خاص خود را دارد. مراحل صادرات زعفران در ایران به شرح زیر است:

 • بازاریابی صادراتی
 • زعفران مرغوب بخرید یا تولید کنید
 • بسته بندی حرفه ای زعفران صادراتی
 • دارای گواهی استاندارد و سلامت سبزیجات
 • و در پایان تشریفات گمرکی و ارسال زعفران به کشور مقصد

در زیر هر یک از فرآیندهای صادرات زعفران را توضیح خواهیم داد:

برای مشاوره تخصصی صادرات به خارج از کشور همین الان با جهان کالا تماس حاصل فرمایید.

0982166571130

 

1. بازاریابی صادرات

اولین قدم در صادرات زعفران بازاریابی است. شناخت بازار هدف و راه های ورود به آن می تواند به شما در آماده سازی محصول و یافتن مشتری کمک کند. شناخت بازار هدف با استفاده از اطلاعات و آمار رسمی، مذاکره با خریداران، شرکت در نمایشگاه های بین المللی، ارتباط با مشاوران بازرگانی و اتاق های بازرگانی قابل دستیابی است.

2. خرید یا تولید زعفران مرغوب

   اگر خودتان تولیدکننده زعفران هستید باید بدانید که چگونه زعفران مرغوب را برای برداشت بکارید و اگر می خواهید از تولیدکننده بخرید باید عوامل صادرات زعفران درجه یک را بدانید. سپس باید قیمت مناسبی را برای زعفران انتخاب کنید و برای آن به کمیسیون بورس مراجعه کنید.

3. بسته بندی حرفه ای زعفران صادراتی در سطح جهانی

صادرات زعفران در بسته بندی حداکثر 30 گرمی انجام می شود و مازاد بر آن صادرات فله محسوب می شود. بسته بندی جذاب و مناسب یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در کسب و کار است.

4. داشتن گواهی استاندارد و بهداشت گیاهی

در مرحله بعد باید مجوز صادرات زعفران مانند گواهی استاندارد و گواهی بهداشت گیاهی را دریافت کنید.

5. ترخیص و ارسال زعفران از گمرک به کشور مقصد

در این مرحله ترخیص زعفران از گمرک انجام می شود، سپس بارنامه برای ارسال کالا به کشور مقصد صادر می شود (معمولاً نحوه ارسال با توجه به وزن و حجم بسته به صورت هوایی است) و پس از بارنامه. تهیه می شود، مدارک مربوطه، فاکتور، لیست بسته بندی، گواهی مبدأ و گواهی بهداشت گیاهی به بارنامه پیوست و به کشور مقصد ارسال می شود.

تعیین قیمت زعفران صادراتی

استراتژی قیمت‌گذاری، انتخاب روش پرداخت و شرایط فروش مناسب و ارائه قیمت کامل و دقیق با در نظر گرفتن تمام هزینه‌ها از نکات اصلی درآمد زعفران می‌باشد. می توان گفت استراتژی قیمت گذاری یکی از سخت ترین اقدامات در میان موارد فوق است. قیمت گذاری شما باید هزینه های زیر را در نظر بگیرد.

 • قیمت و ارزش زعفران صادراتی
 • کارمزد بیمه محموله زعفران صادراتی
 • هزینه بسته بندی حمل زعفران
 • هزینه ارسال زعفران صادراتی به کشور مقصد
 • کارمزد افتتاح حساب
 • حق استفاده از نقاط نقشه
 • نام تجاری
 • دیگر هزینه ها

مهمترین فرصت های سرمایه گذاری

در سال های اخیر فروش زعفران در بازار داخلی کاهش یافته و بخشی از سودی که تولیدکنندگان از فروش خود در بازار داخلی به دست می آورند کاهش یافته است. بنابراین راه حل این مشکل شاید سرمایه گذاری در تولید محصولات دیگر بر پایه زعفران باشد. البته بحث برندسازی و بسته بندی مناسب نیز می تواند ارزش افزوده و در نهایت سود خوبی ایجاد کند.

موانع صادرات زعفران چیست؟

صادرات همیشه با چالش هایی مواجه است و صادرات زعفران نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه مقاله به برخی از موانع صادرات زعفران توجه می کنیم:

ضعف بسته بندی زعفران

ایران در بسته بندی زعفران ضعیف عمل کرد. در ایران به سلیقه مصرف کننده در بسته بندی زعفران توجهی نشده است. صادرات زعفران ایران در ظروف فلزی خاتم کاری است. اما زعفران خارجی در بسته بندی های شیک و شیشه ای مناسب کشور مقصد ارائه می شود.

8

عدم بازاریابی مناسب در بازارهای هدف

ایران باید اقدامات همه جانبه ای برای معرفی زعفران ایران در جهان انجام دهد. عدم بازاریابی مناسب برای زعفران ایرانی باعث شده مصرف کنندگان از منشاء اصلی آن بی اطلاع باشند. به عنوان مثال می توان در مورد برندسازی ایالت کشمیر هند صحبت کرد. زعفران در کشمیر هند نیز کشت می شود. یکی از مرغوب ترین زعفران های دنیاست. دولت هند جشنواره های مختلفی را برای حمایت از این محصول برگزار می کند. هندی ها این جشنواره های بزرگ را برگزار می کنند و تعداد زیادی گردشگر را به ایالت کشمیر می آورند و زعفران و سایر ادویه ها را به آنها می فروشند.

 

 

ضعف سیستم بانکی به دلیل تحریم ها

تحریم ها یکی دیگر از مشکلات صادرات زعفران در ایران است. تجار سایر کشورها نمی توانند قبل از ارسال کالا، هزینه را پرداخت کنند زیرا به صادرکنندگان ما اعتماد ندارند. از سوی دیگر، صادرکننده نمی تواند بدون دریافت وجه به کالا اعتماد کرده و کالا را صادر کند. بنابراین، طرفین باید یک اعتبار اسنادی (LC) باز کنند. اما بازرگانان ایرانی به دلیل تحریم ها نمی توانند ال سی باز کنند. سپس مشتری برای خرید زعفران نزد تجار اسپانیایی می رود.

شرکت جهان کالا کارگو پیشرو و همراه شما در ارسال و صادرات زعفران

شما میتوانید برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید و در تمامی مراحل های ارسال کالای خود از ما کمک بخواهید  . برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید..

۶۶۵۷۱۱۳۰ (۲۱-۹۸+)

۶۶۵۷۱۱۳۱ (۲۱-۹۸+)

۴۴۶۶۶۹۳۱ (۲۱-۹۸+)

۴۴۶۶۶۹۲۴ (۲۱-۹۸+)

۵۱۰۰۵۲۴۸ (۲۱-۹۸+)

۰۹۱۲۵۷۵۴۰۹۵

 

ارسال نظر