|
شناسه خبر: 10216

روسیه به تولیدات نظامی ما احساس نیاز می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آنها به مذاکره با ایران اصرار دارند چون می دانند ایران یک پای ایجاد توازن بین المللی و برقراری امنیت در منطقه است.

 

امروز چهارشنبه 19 بهمن موضوع نخست برنامه رادیویی جام انقلاب پرداختن به رونمایی از پایگاه هوایی راهکنشی عقاب 44 ارتش جمهوری اسلامی ایران بود. شهریار حیدری میهمان تلفنی برنامه در همین رابطه گفت: هر کشوری دنبال استقلال باشد، یکسری سختی ها و مشکلاتی را به طبع باید تحمل کند. به رغم تحریم و فشار حداکثری دشمن ما امروز خودکفا و مستقل هستیم.

وی رونمایی از پایگاه عقاب 44 را دستاوردی بزرگ به لحاظ استراتژیک و راهبردی خواند و افزود: امروز آمریکا اگر در کشورهای دیگر پایگاه نظامی می زند هیچ گاه دانش این حوزه را به آن کشور نمی دهد بنابراین آن کشورها هیچگاه به لحاظ نظامی نه تنها مستقل نمی شوند بلکه به شدت آسیب پذیر خواهند بود، مثل اتفاقی که برای صدام افتاد و ارتش این کشور به رغم دارا بودن از امکانات و تجهیزات روز نظامی ظرف چند روز از پا درآمد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: ایران توانست قدرت دفاعی و نظامی خود را بومی کند و در دوران تحریم به دستاوردها و توفیقات بزرگی برسد. ابتکارات نظامی ما منحصر به خودمان است به طوری که کشور قدرتمند روسیه احساس نیاز به تولیدات نظامی ما می کند.

وی با اشاره به تجهیزات و ادوات نظامی کشور به ویژه برخورداری از موشک نقطه زن افزود: این فناوری را فقط 4 یا 5 کشور دنیا دارد. توفیقات نظامی ما قطعا پشتوانه حوزه دیپلماسی کشور است وگرنه غربی ها با کشورهای ضعیف وارد مذاکره نمی شوند. آنها به مذاکره با ایران اصرار دارند چون می دانند ایران یک پای ایجاد توازن بین المللی و برقراری امنیت در منطقه است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای غربی به تهران پیام می دهند که حاضر به مذاکره هستند اما در ظاهر ژست سیاسی می گیرند تا در مقابل افکارعمومی جهان موضع خود را طور دیگری جلوه دهند. امریکا راضی به مذاکره و گفتگو با تهران است از این رو پیام هایی را از طریق حافظ منافع خودش در تهران پیامهایی را برای  مذاکره دادند.

وی افزود: مقامات غربی در ملاقات با مسئولان ما تایید می کنند که برنامه هسته ای ایران انحرافی نداشته است و طبق معاهده ان پی تی دنبال می شود اما آنها نمیخواهند این واقعیت را علنی و آشکار اعلام کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: گرچه مسائل مربوط به برجام قدری پیچیده شده اند اما در نهایت مذاکرات برجامی انجام می شود و آمریکا از طریق سفارت سوئیس برای مذاکره به ایران پیغام داده است.

 

ارسال نظر