|
شناسه خبر: 4222

تب کریمه کنگو/ شیوع تب کریمه کنگو/ هشدار درباره شیوع تب کنگو در محرم؛

هشدار! تب کریمه کنگو در کمین است/ در ایام محرم مراقب شیوع تب کنگو باشید!

در آستانه فرارسیدن ایام محرم به افراد توصیه می‌شود که از کشتار دام در معابر و خیابان‌ها اجتناب کنند.

علیرضا اکبرشاهی مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی، درباره آخرین وضعیت تب کریمه کنگو اظهار کرد: بنابر آخرین آمار وزارت بهداشت ۸ نفر مبتلا به تب کریمه کنگو شدند که متاسفانه یک نفر جان خود را از دست داده است، اما آنچه حائز اهمیت است؛ این است که تعداد مبتلایان به سبب رعایت مسائل بهداشتی طی روزهای اخیر افزایشی نداشته است.

او با اشاره به اینکه امسال وضعیت بیماری تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته بهتر بوده است، افزود: گرچه زنگ خطر شیوع تب کریمه کنگو همیشه در طول سال وجود دارد، اما هم اکنون به پایان ماه‌های گرم که بیماری به سبب فعالیت کنه‌ها به اوج‌ خود می‌رسد، نزدیک می‌شویم.

اکبرشاهی نسبت به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در ایام‌ تاسوعا و عاشورا هشدار داد و گفت: اگر مردم در ایام محرم همچون عید قربان مسائل بهداشتی را رعایت کنند و همواره دام‌ خود را برای ذبح به کشتارگاه بفرستند، نگرانی‌ها در خصوص شیوع تب کریمه کنگو و افزایش تعداد مبتلایان به حداقل می‌رسد.

افراد توصیه‌های سازمان دامپزشکی را جدی بگیرند

این مقام مسئول با تاکید بر اجتناب از کشتار دام در معابر و خیابان‌ها در ایام‌ محرم بیان کرد: با توجه به آنکه رها شدن خون دام بیمار در معابر و خیابان‌ها، ممکن است تعداد زیادی از افراد را گرفتار بیماری تب کریمه کنگو کند، توصیه می‌شود که مردم نذورات خود را به کشتارگاه منتقل کنند و در صورت امکان به طور مستقیم گوشت از مغازه‌ها خریداری کنند که به مراتب امنیت بیشتری دارد‌.

اکبرشاهی با بیان اینکه بیماری تب کنگو در دام هیچ گونه علائمی ندارد، گفت: با توجه به آنکه بیماری در دام قابل تشخیص نیست، از این رو با کشتار دام در کشتارگاه و نگهداری لاشه به مدت ۲۴ ساعت در سردخانه و در صورت از بین رفتن ویروس احتمالی جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی با اشاره به اینکه اکیپ‌های ثابت و سیار دامپزشکی در ایام تاسوعا و عاشورا حضور دارند، بیان کرد: اگر افراد اصرار دارند که کشتار را جلوی دسته و هیئت‌های مذهبی انجام دهند، با دامپزشکی تماس بگیرند تا قبل و بعد کشتار، دام را به لحاظ بیماری‌های انگلی و سایر بیماری‌ها بررسی کنند و همواره نظارت‌های بهداشتی را انجام دهند.

ارسال نظر