|
شناسه خبر: 5350

علل خرابی آبسردکن یخچال

آبسردکن یخچال یکی از اجزای این دستگاه هست که در زندگی روتین استفاده زیادی از آن می شود و به طبع بروز کوچک ترین خرابی در این دستگاه بسیار ملموس خواهد بود، معمولا خارج نشدن آب و سر نشدن آب در آبسرد کن خرابی هایی هستند که زیاد در این دستگاه به وجود می آیند، در ادامه به بررسی علل خرابی آبسردکن یخچال خواهیم پرداخت تا بتوانیم این مشکل را رفع کنیم.

علل خرابی های مختلف در آبسرد کن یخچال

علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال

علت خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال

دلیل چکه کردن آب از آبسردکن یخچال

01

علل خرابی های مختلف در آبسرد کن یخچال

تا به اینجای کار به این موضوع اشاره داشتیم که خرابی های آبردکن می توانند بسیار ملموس باشند و در زندگی روتین و روزمره ما تاثیر بسیار زیادی بگذارند، اما به طبع منظور از بررسی علل خرابی آبسرد کن یخچال صرفا یک نوع خرابی نیست، خرابی های مختلفی ممکن است در این دستگاه پیش بیاید، ر ادامه 3 خرابی رایج آبسردکن یخچال را به شما معرفی می کنیم و در بخش های بعدی علل هر کدام از این خرابی ها را مورد بررسی قرار می دهیم:

  • سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال
  • علت خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال
  • علت چکه کردن آب از آبسردکن یخچال

کاربران گرامی؛ در صورتی که در منزل خود از یخچال های ال جی استفاده می کنید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شده اید نگران نباشید، می توانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در شهر خود استفاده نمایید.

علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال

بخش آبسردکن یخچال بخش جداگانه ای از این دستگاه نیست و این بخش فقط متشکل از یک مخزن درون یخچال و یک پدال است که دز زمان نیاز آب را در اختیار ما قرار دهد، پس در واقع اولین دلیل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال می تواند خنک نبودن خود یخچال باشد که عوامل بسیار مختلف و زیادی اعم از مشکل در شارژ گاز، برد، ترموستات، المنت، فن و موتور چک شود.

اما علت سرد نکردن آبسردکن یخچال صرفا مربوط به بروز یک خرابی در دستگاه نیست و اینگونه نیست که بگوییم در هنگام بروز این اتفاق باید مستقیم به سراغ رفع یک ایراد رفت، صرفا تنظیم نبودن ترموستات یخچال یا بروز مشکلی دستی در آن هم می تواند دلیل این موضوع باشد، گاهی اوقات یک تغییر کوچک یا ایرادی ناچیز در ولوم ترموستات باعث برهم خوردن درجه یخچال خواهد شد، به همین دلیل هم به شما توصیه می کنیم تا قبل از اینکه برای رفع این مشکل از تعمیرکاران کمک بخواهید نگاهی به ترموستات دستگاه خود بیاندازید.

کاربران گرامی؛ در صورتی که در منزل خود از یخچال های جنرال الکتریک استفاده می کنید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شده اید استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک در شهر خود را به شما توصیه می کنیم.

علت خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال

خارج شندن آب از آبسرد کن یخچال را می توان رایج ترین خرابی این دستگاه نم گذاری کرد، چرا که علت خراج نشدن آب از آبسرد کن یخچال بر خلاف موارد قبلی صرفا یک یا دو منشاء به خصوص ندارد و می تواند مربوط به موارد مخلفی باشد که در ادامه پس از معرفی همه آن ها به صورت جداگانه هرکدام را هم مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  • یخ زدن لوله آبسردکن
  • کم بودن فشار آب
  • خرابی شیربرقی و یا شیر ورودی آب
  • خرابی برد کنترل

رابطه یخ زدن لوله آبسرد کن و خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال

آبسرد کن یخچال به قطع دارای مجرا هایی برای انتقال آب از یخچال به مخزن و سپس به مصرف کننده می باشند، در صورت بروز هرگونه انسداد و گرفتگی به تبع خروج آب از آبسردکن می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد، رایج ترین دلیل خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال می تواند مرتبط به یخ زدن در همین لوله های مجرا باشد، برای اینکه بفهمید مشکل از همین ناحیه است یا خیر ابتدا باید لوله زیر یخچال را باز کنید و آن را چک کنید.

کم بودن فشار آب یکی از رایج ترین دلایل خارج نشدن آب از ابسردکن یخچال

یکی دیگر از مواردی که می تواند در خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال اثیر گذار باشد به قطع کمبود فشار آب می باشد، در صوری که چند شیر آب در منزل شما باز باشد به قطع آب خروجی از آبسرد کن یخچال هم یا کاهش خواهد یافت یا به طور کل قطع خواهد شد، توصیه می کنیم در زمانی که احساس کردید علت خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال می تواند به کم بودن فشار آب مربوط باشد اقدام به چک کدن میزان فشار آب نمایید.

02

در صورتی که در منزل خود از یخچال های دوو بهره می برید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شده اید می توانید جهت رفع ایراد دستگاه خود از خدمات تعمیر یخچال دوو که از سوی نمایندگی های این شرکت ارائه می شود استفاده کنید.

خرابی شیربرقی و یا شیر ورودی آب و ارتباط آن با خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال

علت خارج نشدن آب در یخچال های ساید بای ساید عمدتا مربوط به همین علت می باشد، اگر در شیربرقی و یا شیر ورودی آب اتصالی وجود داشته باشد طبیعتا آب از آبسردکن یخچال خارج نمی شود، اگر این موضوع از نظر شما می توانست منشاء مشکل باشد می توانید با یک مولتی متر اقدام به تست شیربرقی و شیر ورودی آب کنید.

خرابی برد کنترل یکی دیگر از وارد تاثیر گذار روی خارج نشدن آب از آبسردکن یخچال

اگر همزمان آب خنک نمیشد و خارج هم نمی شد به احتمال زیار برد الکترونیکی با خرابی مواجه شده و تامین انرژی اجزاری الکترونیکی آبسردکن به درستی صورت نمی گیرند، اگر آب خنک می شد و فقط خارج نمیشد دیسپنسر دستگاه خراب است که پس از تعمیر آن باید به سراغ برد الکترونیکی بروید.

 

دلیل چکه کردن آب از آبسردکن یخچال

آخرین خرابی رایجی که در آبسردکن خچال ها زیاد اتفاق میوفتد را قصد داریم در این قسمت بررسی کنیم، آبسردکن و به طور کلی فرایند خنک شدن و خارج شدن آب از آن از همکار اجرای مختلفی پدید می آید که هرکدام از این اجزا باید در اتصال با همدیگر نهایت کیفیت را داشته باشند و به اصطلاح فیتینگ دستگاه ایرادی نداشته باشد.

علاوه بر این شلنگ های ورودی آب به آبسردکن هم باید مورد بررسی قرار بگیرد نا با نشتی یا شل شدگی مواجه نشده باشند، در آخر هم باید پدال را چک کنید تا هرز نشده باشد، چرا که پدال هم می تواند یکی از دلایل چکه کردن آب از آبسردکن یخچال باشد.

ارسال نظر