|
شناسه خبر: 8871

اولین کتاب مزین به تقریظ و دیباچه استاد جعفری لنگرودی به چاپ رسید

 روش‌شناسی، حوزه‌ای از فلسفه علم و پارادایم‌های علمی است؛ روش‌شناسی همانند یک «مسیریاب» می‌کوشد تا منطق و محتوای نظریه پردازی به گونه‌ای روشمند، دقیق، خودآگاهانه و غیره سلیقه‌ای، تحت «اداره»، «سیطره» و «تسخیر» محقق درآید.

در فلسفه علوم انسانی و اجتماعی، مطالعات روش شناسانه بازاری گرم دارد؛ لیکن در علم حقوق و به ویژه در نظام بومی، شاهد فقر یا ضعف در مطالعات روش‌شناختی هستیم اگرچه در این حوزه، آثار اندک و صد البته ارزشمند به رشته تحریر در آمده است اما تا نقطه مطلوب، راه بسیاری باقی مانده است.

یکی از آثاری که به تازگی در این حوزه از علم حقوق به رشته تحریر درآمده، کتاب «درآمدی بر روش‌شناسی و اندیشه‌شناسی حقوقی استاد دکتر جعفری لنگرودی» (حقوق قناعت محور: نظریه عمومی اطمینان) است.

مولف محترم دکتر علیرضا آبین (دکترای حقوق خصوصی و عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه) است که پس از سالیان متمادی مطالعه، تحقیق و تدریس در این حوزه و مانوس بودن با آثار متنوع و فراوان فلسفی- حقوقی و فنی - حقوقی استاد جعفری لنگرودی، اقدام به تالیف این کتاب نموده و در نوشتن آن از ۵۵۳ منبع معتبر فارسی، عربی و انگلیسی استفاده نموده است.

این کتاب که نگارش آن چندین سال به طول انجامیده، توسط ریاست محترم پژوهشکده حقوق و قانون ایران (جناب آقای محمد درویش‌زاده)، پس از تدوین به کشور انگلستان (شهر ایستبورن) ارسال شده و استاد جعفری لنگرودی پس از مطالعه آن، محتوای کتاب را تایید کرده و برای نخستین بار، دیباچه ای ارزشمند بر آن نگاشته اند؛ تقریظی که همراه با تایید‌ها و دیباچه‌های سایر بزرگان حقوق یعنی: دکتر سید حسین صفایی، آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد و جناب آقای محمد درویش زاده گردید و این مهم، چهره‌ای ویژه به کتاب مزبور داده است.

برای سفارش کتاب می‌توانید با شماره  ۶۳۸۷۷۱۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

ارسال نظر