|
شناسه خبر: 9776

تقویت خواندن یا ریدینگ (Reading) انگلیسی

 

امروزه آموزش زبان انگلیسی به یکی از مهم‌ترین دغدغه افراد تبدیل شده است. یادگیری زبان انگلیسی به ویژه برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری دارند بسیار حیاتی است. یکی از مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی مهارت ریدینگ زبان، است. در این مطلب قصد داریم راجع به تقویت ریدینگ صحبت کرده و 7 روش مهم و کاربردی برای تقویت ریدینگ (Reading) انگلیسی را پیشنهاد دهیم.

متن اخبار انگلیسی را به طور مکرر مطالعه کنید.

یکی از روش‌هایی که برای تقویت خواندن انگلیسی رایج است. مطالعه متن اخبار است. پیداکردن متن اخبار کار سختی نبوده و نیازی نیست برای دریافت آن هزینه گزافی بپردازید. متون کانال‌های خبری، وب‌سایت‌ها و... بهترین روش دسترسی به متن برای تقویت ریدینگ هستند. البته توجه داشته باشید که اگر سطح شما ضعیف است ابتدا با متون ساده‌تر کار را شروع کنید. با مرور زمان شاهد پیشرفت خود خواهید بود و می‌توانید از متون سخت‌تری برای درک مطلب انگلیسی نیز استفاده کنید.

کتاب‌های انگلیسی را فراموش نکنید

پیشنهاد دوم ما به شما برای تقویت ریدینگ (Reading) انگلیسی خواندن کتاب‎‌هایی به زبان انگلیسی است. برای انتخاب موضوع کتاب هم ابتدا بهتر است علاقه خود را در نظر بگیرید اما به‌طورکلی می‌توان گفت رمان‌ها، شعر‌ها، داستان‌های بلند و.... موضوعات مناسب و همه‌پسندی برای ریدینگ انگلیسی هستند. البته رعایت برخی تکنیک‌ها هنگام خواندن متون انگلیسی می‌تواند بازدهی شما را چندین برابر کند. برای مثال بهتر است هنگام خواندن کتاب‌ها با صدای بلند متون را خوانده و حتی در صورت امکان برای خود ضبط کنید.

مقالات علمی راهکاری همه‌پسند

مقالات علمی مختلفی در حوزه‌های متفاوت چاپ شده‌اند. برای تقویت ریدینگ (Reading) انگلیسی می‌توانید این مقالات را از پایگاه‌های معتبر علمی دریافت کرده و مطالعه کنید. توجه داشته باشید که برخی از مقالات ممکن است رایگان نباشند اما نیازی به پرداخت هزینه برای دریافت آن ندارید و به‌جای آن می‌توانید از مقالات رایگان استفاده کنید. زیرا هدف شما تقویت زبان است نه افزایش دانش در حوزه‌ای خاص!

این روش به‌ویژه برای دانشجویانی که به فکر تقویت رزومه و تحقیقات گسترده حول موضوع خاصی هستند نیز مفید است. زیرا کمک می‌کند تسلط و اطلاعات دانشجو روی موضوع خاص بیشتر شود.

زبان گوشی و تمامی نرم‌افزار‌ها را تغییر دهید

ساده‌ترین راهی که می‌توان فوراً برای انجام آن اقدام کرد، تعویض زبان تلفن همراه و تمامی شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزار‌ها به زبان انگلیسی است. این کار کمک می‌کند تا شما به متون و اصطلاحات انگلیسی عادت کرده و مرتباً در معرض زبان انگلیسی قرار داشته باشید.

17

دستورالعمل‌ها را به زبان انگلیسی بخوانید

راهکار دیگری که باعث می‌شود شما بیشتر در معرض زبان انگلیسی قرار گیرید، مطالعه دستورالعمل داروها، وسایل برقی و هر چیزی است که در اطراف شما وجود دارد. معمولاً حتی کالا‌های ایرانی نیز دستورالعمل وسایل را به زبان انگلیسی ترجمه می‌کنند؛ بنابراین به این راه در کنار سایر راه‌ها برای تقویت ریدینگ (Reading) انگلیسی نیز فکر کنید.

کتاب‌های تخصصی بهترین منابع هستند

فراموش نکنید که برای تقویت ریدینگ (Reading) انگلیسی کتاب‌های تخصصی بسیاری وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. معمولاً این کتاب‌ها دارای نکات بسیار خاص و کاربردی برای تقویت مهارت ریدینگ انگلیسی هستند. نمونه‌ای از این کتاب‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • -متون TPO
  • -Mastering the Reading Section for the TOEFL iBT
  • - Delta's Key to the Next Generation TOEFL iBT: Advanced Skill Practice for the iBT

شبکه‌های اجتماعی را دست‌کم نگیرید

شاید در ابتدای معرفی شبکه‌هایی مانند اینستاگرام و یوتیوب کسی فکر نمی‌کرد که این شبکه‌ها پتانسیل آموزشی نیز داشته باشند. اما امروزه با گذری بر این شبکه‌ها می‌توان متوجه شد که تقویت ریدینگ (Reading) انگلیسی با این نرم‌افزار‌ها نیز امکان‌پذیر است.

به‌طورکلی شبکه‌هایی چون یوتیوب و اینستاگرام برای تقویت زبان عمومی افراد بسیار مناسب هستند اما نگران نباشید، زیرا با یک جستجوی تخصصی‌تر می‌توانید مطالبی را پیدا کنید که به طور اختصاصی راجع به تقویت مهارت ریدینگ صحبت کرده باشند.

18

کلام آخر

مهارت ریدینگ یکی از 4 مهارت مهم در زبان انگلیسی به شمار می‌آید. این مهارت نیز مانند سه مهارت دیگر با تمرین و تکرار می‌تواند تا سطح قابل‌توجهی پیشرفت کند. اما برای ارتقا سطح ریدینگ زبان انگلیسی روش‌های مفیدی وجود دارد که این روش‌ها امتحان خود را پس داده‌اند. در این مقاله 7 روش مفید برای تقویت ریدینگ (Reading) انگلیسی پیشنهاد دادیم که استفاده از هرکدام از آن‌ها می‌تواند تا حد زیادی کارساز باشد. پیشنهاد می‌کنیم جهت تقویت مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی سری به وبسایت لنگوئج دانلود بزنید و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید.

 

ارسال نظر