|
شناسه خبر: 9806

بهترین خریدار ضایعات آهن در کرج کدام است؟

 

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره خریداران ضایعات آهن در کرج در اختیارتان قرار دهیم. یکی از با ارزش ترین مواد اولیه در تولید محصولات آهنی و فولادی ضایعات آهن می باشد و به سبب همین ویژگی، در بازار خرید و فروش از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در ادامه به ارائه مطالب کاملی در این خصوص پرداخته ایم و از شما خواهشمندیم تا پایان مقاله ضایعات بازار همراه ما باشید.

ضایعات آهن در کرج

به ضایعات چدن و فولاد که دیگر قابل استفاده نمی باشند، تولیدات و کالاهایی که دچار نقص یا فرسوده شده اند، مواد دور ریختنی در صنایع هایی چون خودروسازی و ساخت و ساز و ... ضایعات آهن می گویند. البته این را باید در نظر بگیرید که ضایعات باید قابل بازیافت باشند تا جزوء ضایعات آهن محسوب شوند. ضایعات آهن در کرج برخلاف زباله ها ارزش پولی دارند و دوباره به چرخه تولید برگردانده می شوند، به همین خاطر خریدار ضایعات آهن در کرج به تعداد زیادی وجود دارد. ضایعات آهن مهم ترین منبع کوره قوس الکتریکی برای تولید فولاد می باشد.

در ضایعات آهن عنصر فولاد به میزان کمی موجود است. از انواع ضایعات آهن می توان به ضایعات خطوط تولید فولاد سازی، ضایعات صنایع تولیدی، محصولات فولادی مرجوعی، ضایعات اتومبیل سازی، پرسکاری، ضایعات کارخانجات ساخت لوازم خانگی، ضایعات فلزی حاصل از وسایل لوازم خانگی، ضایعات اماکن عمومی، ضایعات ریل راه آهن، ضایعات دور ریختنی های ساختمان سازی ها و بسیار موارد دیگری اشاره کرد.

بهترین خریدار ضایعات آهن در کرج

خریدار ضایعات آهن در کرج به تعداد زیادی وجود دارد، برخی از خریداران خودشان ضایعات را بازیافت می کنند اما برخی از خریداران ضایعات را به کارخانه های بازیافت آهن می فروشند. بهترین خریدار ضایعات، ضایعات آهن را از همه ی نقاط کرج جمع آوری می کند، با کمک آهن ربا ها و حسگر های قوی ضایعات را بررسی، تفکیک و جداسازی میکنند، سپس آه ها را با استفاده از دستگاه هایی به قطعات کوچک تبدیل می کنند، قطعات کوچک را با توجه به جنسشان در کوره های مخصوص می ریزند تا ذوب شوند و در آخر با استفاده از روش سرد کردن و منجمد کرد آن ها را به شمش ها و میله های آهنی تبدیل می کنند و به شرکت ها و کارخانجاتی که برای تولیدات نیاز به آهن خام دارند می فروشند.

قیمت ضایعات آهن در کرج

خریداران ضایعات از این راه درآمد بالایی بدست می آورند و همچنین در سلامتی محیط زیست و اقتصاد کشور بسیار تاثیر گذار هستند. خریداران از دو طریق ضایعات آهن را خریداری می کنند یا به صورت مجازی از طریق سایت ها به طور آنلاین، یا به صورت حضوری و به توافق رسیدن دو طرف ضایعات را خریداری می کنند. ضایعات آهن در اثر عوامل زیادی چون تقاضا و درخواست مردم، نرخ دلار و ارز، قیمت نفت، تورم جهانی، قیمت مواد اولیه و موارد دیگر قیمت گذاری می شوند. بعضی از فروشنده ها از قیمت اصلی ضایعات آهن بی خبر هستند و همین امر  سبب سوء استفاده برخی خریداران گردیده است

8.

این خریداران ضایعات را با قیمت پایینی خریداری می کنند در این صورت خریداران سود خوبی به دست می آورند، ولی فروشند ها زیان می بینند. بهترین خریدار ضایعات آهن کسی است که ضایعات آهن را با قیمت مناسب و بالایی خریداری می کنند. خریداران منصف با صنایع هایی که ضایعات آهن زیادی تولید می کنند مانند صنایع اتومبیل سازی و ساختمان سازی قراردادهایی می بندند که مطابق با مفاد موجود در قرارداد ها ضایعات آهن را با قیمت مناسبی خریداری و جمع آوری می کنند، که این امر سبب سود دو طرف می گردد.

مزایا و معایب ناشی از استفاده ضایعات آهن کدام است؟

خریدار ضایعات آهن از طریق بازیافت سبب تولید کالا های بسیاری می گردد. استفاده از ضایعات آهن به عنوان مواد اولیه برای تولیدات کالا های جدید موجب حفظ محیط زیست و منابع طبیعی می گردد. برای تولید برخی از کالاها، فراهم کردن مواد اولیه کار دشوار و پرهزینه ای می باشد مانند ساخت آهن و فولاد که مواد اولیه آن را باید از سنگ معدن استخراج کرد. در حالی که با استفاده از بازیافت ضایعات آهن می توان با هزینه و زمان کمتری آهن و فولاد تولید کرد. هنگام استخراج آهن از سنگ معدن گازهای های سمی ای تولید می شود که برای سلامتی نیرو های کار و محیط زیست بسیار خطرناک می باشد. از طریق بازیافت تولید مواد سمی کاهش می یابد

9.

ضایعات آهن به مقدار زیادی تولید می شود و حجم زیادی از طبیعت را در بر می گیرد. این ضایعات هنگامی که جمع آوری می شوند حجم زیادی را اشغال می کنند و سبب تولید اشعه رادیو اکتیو و مواد سمی ای چون آزبست، بریلیم، کادمیوم، جیوه و ... می شوند که بسیار خطرناک است همچنین به خاطر حجم زیاد و تیز بودن در هنگام جا به جایی از لحاظ فیزیکی  و به طور تصادفی به جان کارکنان آسیب وارد می کنند. اگر ضایعات را در زیر زمین دفن کنید مواد سمی ای تولید می کند که تمامی منابع زیرزمینی را آلوده کرده در نتیجه جان انسان ها، حیوانات و گیاهان نیز به خطر می افتد. در این صورت ضایعات آهن را بازیافت می کنند.

دسته بندی قراضه آهن

به مواد باقی مانده و پرتی های حاصل از تولید کالاهایی چون لوازم خانگی، خودروسازی و ... قراضه آهن می گویند. قراضه آهن ارزش پولی دارد، محل دریافت و خریداری قراضه های آهن مناطق تجاری و مسکونی می باشد. قراضه آهن به دو دسته تقسیم می شود که در زیر به آن اشاره کرده ایم:

ضایعات جدید: این ضایعات هنگامی تولید می شوند که فولاد بریده، کشیده، اکسترود یا ماشینکاری شود که ضایعات تمیزی وبه دور از آلودگی می باشند. این نوع ضایعات آهن برای بازیافت با سرعت بالایی به کارخانه های فولاد انتقال پیدا می کنند. عرضه ضایعات جدید حاصل از فعالیت های صنعتی می باشد. هنگامی که فعالیت های صنعتی زیاد می شود تولید ضایعات جدید نیز زیاد می شود. از ویژگی بارز آن می توان به این اشاره کرده که قبل از ذوب شدن نیاز به فرآیند تصفیه ندارد.

ضایعات قدیمی: این نوع ضایعات شامل محصولاتی چون اتومبیل ها، لوازم خانگی، ماشین آلات، ساختمان ها، پل ها، قوطی ها و بقیه محصولات فولادی که عمرشان به پایان رسیده و فرسوده شده اند. این نوع ضایعات به دلیل این که سال ها مورد استفاده قرار گرفته اند تمامی مراحل بازیافت روی آن ها اعمال می شود

10

کلام آخر

در این مقاله به بررسی خریدار ضایعات آهن در کرج پرداختیم و دریافتیم وجود ضایعات آهن به عنوان یک منبع با ارزش و حیاتی برای تولیدات محصولات فولادی محسوب می شود و استفاده از ضایعات آهن موجب کاهش وقت و هزینه برای تولید محصولات جدید می گردد. از شما کمال تشکر را داریم که تا پایان مقاله ضایعات بازار همراه ما بودید لطفا نظراتتان را کامنت کنید.

 

 

ارسال نظر