|
شناسه خبر: 1332

عضو کمیسیون عمران مجلس:

کلیات لایحه بودجه سال آینده رأی ندارد / اتکای بودجه به نفت زیاد است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه لایحه بودجه سال آینده با سیاست‌زدگی بسته شده است، گفت: با توجه به برخی از اشکالات در لایحه بودجه پیشنهادی دولت امکان اینکه لایحه رأی نیاورد زیاد است.

احمد جباری در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص کلیات بودجه سال 1400 اظهار داشت: به‌اعتقاد بنده و طبق بررسی لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس، متأسفانه بودجه با سیاست‌زدگی بسته شده است.

وی افزود: این لایحه در وهله اول قدرت خرید مردم را نسبت به شرایط فعلی کمتر خواهد کرد و ضمناً چالش جدی پیش‌ِروی دولت آینده قرار می‌دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه دولت در بحث ایجاد اشتغال و اشتغالزایی هم به‌شدت مشکل دارد.

وی تصریح کرد: این برنامه با برنامه پنج‌ساله توسعه کشور نیز همخوانی ندارد و متأسفانه اتکای بودجه به نفت در این لایحه خیلی بالا رفته است.

جباری گفت: متأسفانه در این سال‌ها معیشت، سفره و نان مردم و الآن هم بودجه کل کشور قربانی لجاجت‌های افسارگسیخته دولت شده است.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این مسئله مشکلات و آسیب‌های جدی به‌دنبال خواهد داشت، لذا با توجه به چنین اشکالاتی در لایحه بودجه پیشنهادی دولت، امکان اینکه کلیات لایحه رأی نیاورد زیاد است.

ارسال نظر