|
شناسه خبر: 3296

تخلف فاحش در واگذاری ایران ایرتور

نماینده تبریز در مجلس با انتقاد از تخلفات صورت گرفته در روند واگذاری شرکت‌های دولتی و ناصواب خواندن بسیاری از این واگذاری ها گفت:روند واگذاری شرکت ایران ایرتور دارای تخلفات فاحش است.

احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 31 فروردین) ‌در جلسه علنی مجلس و در تشریح سؤال خود از فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در باره نوع واگذاری شرکت ایران ایرتور اظهار داشت: از زمان مجلس دهم خصوصی سازی‌ها کلید خورد و ما در آن زمان شاهد خصوصی سازی‌های ناروا و واگذاری‌های خاص بودیم و از دوران مجلس دهم به موضوع خصوصی‌سازی‌ها ورود کردیم؛ بسیاری از این واگذاری‌ها را ابطال کردیم که یکی از این پرونده‌ها مربوط به واگذاری شرکت هواپیمایی ایران ایرتور بود و گزارشی را از چپاول اموال ملت از آن دوران تاکنون اعلام کردیم.

وی افزود: در تاریخ 9 دی ماه سال 1398 هیأت واگذاری تصمیم گرفت که دادخواست عدم واگذاری را اعلام کند، اما این هیأت 6 ماه بعد یعنی در 25 مرداد سال 1399 مقرر کرد که ارائه دادخواست منتفی شود.

نماینده تبریز در مجلس تصریح کرد: این سؤال از وزیر اقتصاد وجود دارد که آیا هیأت واگذاری می‌تواند مانع از ابطال دادخواست عدم واگذاری شود؟ و آیا این هیأت چنین اختیار قانونی را دارد؟

ارسال نظر