|
شناسه خبر: 4247

اخبار اقتصادی/ قیمت خودرو/ قیمت پراید؛

قیمت پراید کارکرده امروز چهارشنبه 27 مرداد ماه + جدول قیمت پراید

روند قیمت‌ها امروز نیز در بازار خودرو افزایشی بوده و در روزهای اخیر قیمت پراید صفر و کارکرده تغییرات تازه‌ای داشته است.

قیمت پراید از زمان تولید در سال ۱۳۷۲ توسط شرکت سایپا در دو مدل سدان و هاچ‌بک تحت عنوان صبا و نسیم مناسب و به‌صرفه بود. قیمت پراید در ایران به دلیل ارزانی هزینه ساخت برای سایپا و قطعات جانبی  ارزان بود و باعث شد که این خودرو فروش خوبی داشته‌ باشد اما اکنون با مقایسه فناوری خودروهای جدید با قیمت کمتر در کشورهای خارجی، قیمت پراید هنگفت شده است. قیمت پراید از سال گذشته تاکنون روند افزایشی به خود گرفته است. در روزهای اخیر قیمت پراید تغییرات تازه‌ای داشته است.

قیمت پراید

توقف تولید پراید

وزرات صنعت در سال ۱۳۹۶ اعلام کرد که تولید پراید در سال ۱۳۹۷ متوقف می‌شود و در راستای آغاز فرایند توقف تولید پراید، تولید سایپا ۱۱۱ در شهریور سال ۱۳۹۶ متوقف شد.البته این توقف تولید تنها یک ماه دوام آورد و شرکت سایپا با انتقال خطوط تولید از کاشان به تهران تولید این خودرو را از سر گرفت.

قیمت پراید

در آبان ماه ۱۳۹۸، رئیس سایپا اعلام کرد که روند توقف تولید پراید از بهمن ۹۷ آغاز شده‌ است و در تیرماه ۹۹ این خودرو به‌طور کامل از رده خارج می‌شود. براین اساس تولید سایپا ۱۳۲ در دی‌ماه ۹۸، سایپا ۱۱۱ در اردیبهشت ۹۹ و سایپا ۱۳۱ در مرداد ۹۹ به پایان رسید. خودروهای تیبا، کوییک و ساینا جایگزین پراید خواهند شد. همچنین تجهیزات و خطوط تولید پراید به کشورهای مقصد صادراتی انتقال خواهد یافت.

قیمت پراید

رکوردزنی قیمت پراید

بازار خودروهای داخلی با افزایش قیمت همراه بود و تعداد زیادی از خودروهای شرکت سایپا و ایران خودرو روند صعودی قیمت را ثبت کردند.

قیمت پراید ۱۱ با افزایش حدود ۱/۵ درصدی به ۱۴۵ میلیون تومان رسید. قیمت پراید ۱۳۱ به ۱۳۲ میلیون تومان و قیمت پراید ۱۳۲ به ۱۲۹ میلیون تومان رسید.

خودروی تیبا هاپ بک ۱۴۰ میلیون تومان و کوییک اتوماتیک ۲۱۸ میلیون و پژو ۲۰۶ تیپ دو ۲۴۰ میلیون و قیمت پژو ۲۰۶ تیپ پنج با حدود ۱٫۷ درصد افزایش به قیمت ۲۹۰ میلیون تومان را ثبت کردند.

پژو ۲۰۶ صندوقدار به قیمت ۲۹۵ میلیون و ۲۰۷ دنده‌ای ۳۵۰ میلیون و ۲۰۷ اتوماتیک ۴۱۰ میلیون تومان رسیدند.

قیمت خودروهای گروه دنا حدود دو درصد و گروه کوییک حدود ۱٫۵ درصد افزایش قیمت را ثبت کردند.

پراید

قیمت امروز پراید

روند قیمت‌ها امروز نیز در بازار خودرو افزایشی بوده است؛ در روزهای اخیر قیمت پراید صفر و کارکرده تغییرات تازه‌ای داشته است.

قیمت پراید از سال گذشته تاکنون روند افزایشی به خود گرفته است و در روزهای اخیر روند افزایشی گفته است.

در ادامه جدیدترین قیمت انواع مدل‌های پراید کارکرده در بازار به صورت جدول آورده شده است.

قیمت پراید

ارسال نظر