|
شناسه خبر: 5273

دکوراسیون داخلی مغازه و چگونگی انجام آن در شرکت مهران طاهری

دکوراسیون داخلی مغازه امروزه از مقوله های مهم برای استفاده بهینه از فضاست. دکوراسیون داخلی مغازه به نورپردازی، دیوارها، سقف و... اشاره دارد.

دکوراسیون داخلی مغازه امروزه از اهمیت بسیاری برخوردار است. حضور در مکانی که با توجه به المان های مورد علاقه فرد ساخته و پرداخته شده باشد می تواند کیفیت زندگی را تا حدود زیادی تغییر بدهد. برای دکوراسیون داخلی مغازه بهتر است از معماران حرفه ای کمک گرفته تا با استفاده از متریال مناسب و همخوان مغازهی شما را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند.

دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه بدین معنی ست که از فضاهای داخلی برای انجام بهتر فعالیت های روزمره بهترین استفاده صورت گیرد. در صورتی که طراحی مناسبی برای داخل مغازه صورت نگیرد، کارایی و استفاده لازم و صحیح از مکان مورد نظر صورت نخواهد گرفت. بحث دکوراسیون داخلی فقط مختص افراد مرفه در یک جامعه نیست و از جایی که زندگی هر شخصی را تحت تاثیر قرار می دهد و تاثیرات بسزایی در بالا رفتن کیفیت زندگی دارد موضوعی مهم به شمار می رود.

در دکوراسیون داخلی مغازه معمار می بایست روحیات و خلقیات مالک را دریابد و بر اساس آن از طیف رنگی و عناصری استفاده کند که مورد پسند صاحب خانه باشد. در اصل دو مقوله بسیار مهم در طراحی داخل مغازه وجود دارد و آن این است که از فضا کارایی لازم بدست بیاید و دو اینکه فضا احساس خاصی را در استفاده کننده بوجود بیاورد.  

عناصر و ابزار های گوناگونی در دکوراسیون داخلی مغازه می بایست مورد توجه قرار گیرد. این مولفه ها شامل نورپردازی، رنگ و تم مورد استفاده، کف پوش، سقف، دیوارها، اکسسوری های تزئینی داخل مغازه، مبلمان و... می باشد.

01

طراحی دیوار مغازه از دیدگاه مهران طاهری

مولفه نور در طراحی دیوار یک مغازه بسیار مهم است. نورپردازی مناسب دیوارهای محوطه مغازه در دلنشین و دلباز کردن فضا نقش چشمگیری دارد. برای طراحی دیوار مغازه بهتر است که از دو یا سه متریال با رنگ آمیزی متنوع استفاده کنید. در صورتی که تنوع رنگی دیوار شما زیاد باشد فضا شلوغ جلوه می کند و جلوه چندانی نخواهد داشت. سبز بودن این قسمت نیز در طراحی دیوار مغازه موثر است. قرار دادن چند گلدان و یا کاشتن درختچه های زیبا در کنار دیوار نمای دیوار را زیبا خواهد کرد.

طراحی نمای مغازه

نمای مغازه اولین مولفه ای است که به چشم می آید. به همین دلیل لازم است که هنگام طراحی داخلی باغ مغازه این مولفه را مدنظر قرار دهید و کارهایی که برای زیباتر شدن نما می تواند موثر باشد را به کار گیرید. نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی مغازه می تواند قیمت مغازهی شما را نیز تحت تاثیر زیادی قرار دهد زیرا مشتری در نگاه اول تا حدود زیادی می تواند تصمیم بر خرید یا عدم خرید بگیرد. علاوه بر این موقعیت مکانی مغازه نیز اهمیت زیادی دارد به طوری که اگر در موقعیت نامناسبی جهت رفت و آمد و... مغازه ساخته شود ممکن است در آینده معضل ساز باشد.

یکی از نکاتی که معماران برای طراحی نمای ساختمان مغازه می بایست در نظر بگیرند این است که سعی بر این داشته باشند از متریالی استفاده کنند تا همخوانی با شرایط آب و هوایی، موقعیت مغازه و... داشته باشد و ناهمواری هایی که ممکن است در اطراف مغازه وجود داشته باشد را پوشش دهد. اما به طور کلی معماران حرفه ای تبحر بسیاری در پیاده سازی سبک خاص و ایده آل خود دارند البته در نظر داشته باشید که نظر شخصی مالک اهمیت بسیاری دارد و گاهی ممکن است نظر معمار با مالک در تضاد باشد.

ارسال نظر