|
شناسه خبر: 5341

علیرضا شهبازی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت وگو با «صبح نو»:

دولت قبل موجب بی اعتمادی مردم به بورس شد

شهبازی گفت: دو هفته است که بازار سرمایه با ریزش شدید مواجه شده است. یکی از دلایل فعلی این ریزش می تواند بی اعتمادی و ترس بیشتر از دست دادن سرمایه باشد.

علیرضا شهبازی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو «صبح نو» ضمن اشاره به وضعیت اخیر بازار بورس بیان می کند: متاسفانه وضعیت امروز بورس عوامل زیادی دارد که یکی از مهم ترین آن ها بی اعتمادی مردم به بازار سرمایه است. ما امیدواریم دولت با برنامه ها و اهدافی که اعلام کرد بتواند اوضاع بورس را سرو سامان دهد.

وی افزود: دولت در حال تلاش برای برگرداندن اطمینان و اعتماد به بازار سرمایه است و انتظار داریم با اقدامات و توجه ویژه به این بازار شاهد آن باشیم تا مسیر بورس اصلاح شود. بازار سرمایه پس از دعوت رئیس دولت قبلی از مردم بهم ریخت و هنوز هم تحت تاثیر آن اتفاق قرار دارد.

شهبازی یادآورشد: مردم در سال گذشته به تشویق دولت وقت به بازار سرمایه آمدند و اعتماد کردند که متاسفانه با اتفاقاتی که در این بازار سرمایه افتاد این اعتماد از بین رفت و هم اکنون باید به نوعی تدبیر کرد که مجددا بتوانیم اعتماد عمومی مردم را به بازار سرمایه جلب کنیم تا رونق به بازار برگردد.

*چه راه هایی برای برگرداندن اعتماد مردم به بورس وجود دارد؟

این عضو کمیسیون بودجه مجلس ادامه داد: وزارت اقتصاد و مدیران بورسی باید با برنامه های مدون و کارشناسی شده بتوانند اعتماد را به بازار برگرداند. چرا که بهترین راهکار برای رشد تولید و اشتغال، رونق بورس و جذب سرمایه است که موجب شکوفایی اقتصاد کشور خواهد شد.

او تاکید کرد: مجلس هم اقدامی که در راستای قانون گذاری، کمک به دولت و حمایت از بورس بتواند انجام می دهد اما ما معتقد هستیم که در این مرحله دولت باید تا حدودی جدی تر پای کار بی آید و بتواند اوضاع اعتماد مردم و بازار سرمایه را سامان دهد.

شهبازی همچنین عنوان کرد: درحال حاضر دو هفته است که بازار سرمایه با ریزش شدید مواجه شده است. یکی از دلایل فعلی این ریزش می تواند بی اعتمادی و ترس بیشتر از دست دادن سرمایه باشد. تاکنون بسیاری از فعالان بازار صبر کرده بودند و امید داشتند که در نیمه دوم سال اوضاع بورس بهتر شود.

درانتها لازم به ذکر است که اگر سرمایه گذاران همچنان صبر داشته باشند و سرمایه خود را در این بازار حفظ کنند، شاهد بازگشت سرمایه خود خواهند بود. اما نکته مهم این است که دولت باید هرچه زودتر برنامه و طرح خود را برای بورس مشخص و سعی کند این بازار را طوری اصلاح کند که دست کاری نشود.

 

ارسال نظر