|
شناسه خبر: 5420

مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «صبح‌نو آنلاین» مطرح کرد:

ادعای زیان ده بودن خودروسازان از خیال تا واقعیت!

هفته گذشته بود که خبر افزایش قیمت خودروهای داخلی مردم را مشوش کرد. هرچند افکار عمومی جامعه به افزایش مداوم قیمت ها و کنترل ناپذیری تورم عادت کرده اند اما با این وجود و روبرو شدن با خبر افزایش قیمت خودرو این سوال در ذهنشان ایجاد شد که افزایش قیمت ها تا کجا ادامه خواهد یافت؟

در بررسی و تحلیل چرایی افزایش قیمت محصولات خودروسازان داخلی، نمایندگان و کارشناسان بسیاری اظهار نظر کردند و دلایل آن را برشمردند. با این حال چند روزی از این خبر نگذشته بود که رئیس جمهور دستور توقف افزایش قیمت خودروهای داخلی را داد. درهمین راستا با یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به گفت وگو پرداختیم.
 
خودروسازان ادعا می کنند که زیان ده هستند
 
مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «صبح‌نو آنلاین» ضمن اشاره به افزایش قیمت خودروهای داخلی در هفته گذشته اظهارکرد: موضوعی که برای خودروسازی باید مورد توجه قرار بگیرد، دستوری بودن قیمت هاست. طبق اعلامیه وزارت صمت خودروسازان در میان اقلام مختلفی که تولید می کنند، خودروهای پر فروشی دارند که قیمت های پایینی داشته و درنهایت متضرر می شدند.
وی افزود: گفته شده است که در برخی از خودروها مقداری سود بسیار پایین بوده اما درنهایت مدعی هستند که زیان ده هستیم و به همین دلیل درخواست افزایش قیمت دارند. چرا که قیمت قطعات و لوازم برای تولید خودرو با مابقی اجناس هم گران شده و قیمت تولید بالا رفته است. درحال حاضر 25 درصد از قطعات وارداتی هستند و مابقی هم مانند ورق و پتروشیمی به قیمت جهانی محاسبه می شوند.
طاهری ادامه داد: بنابراین به دلیل اینکه زیان میکردند هرچقدر کمتر تولید میکردند کمتر هم ضرر میکردند. گفته شده است خودروسازان حدود 80 هزار میلیارد تومان ضرر انباشته داشتند. هفته گذشته اجازه افزایش قیمت ها داده شد و خودروسازان با این تصمیم نباید هیچ بهانه ای دیگری برای بالا بردن کیفیت خودروها داشته باشند و باید به سمت کیفی سازی محصولات خودشان حرکت کنند. اما درحال حاضر رئیس جمهور اجازه افزایش قیمت ها را رد کرده و باید دنبال راهکار بهتری باشند.
این عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: به طورمثال با افزایش تولید خودروها و برداشته شدن قرعه کشی، به مرور سرعت تولید باید بالا می رود و زمانی که تولید بالا رود اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار از بین خواهد رفت. قدم بعدی که وزیر قول آن را داده این است که از این مرحله به بعد برخی از مدل ها کاهش قیمت خواهند داشت.
او تصریح کرد: یعنی قرار بود بعد از این افزایش قیمت ها که موجب افزایش تولید می شود قیمت های تولید را پایین بیاورند. درنتیجه مدل هایی را در نظر گرفتند که تا 20 درصد در طول یک یا دو سال کاهش داشته باشد.
طاهری توضیح داد: با این حال کاری که کمیسیون صنایع و معادن مجلس در قبال خودروهایی خارجی انجام داده واردات در مقابل صادرات است. یعنی اگر کیفیت خودروها یا قطعات آن و به طورکلی تمام اجزای نیرو محرکه به حدی برسد که خودروسازان بتوانند صادرات داشته باشند می توانند در مقابل آن خودروهای خارجی وارد کنند که البته این موضوع هنوز مسیر صحن و شورای نگهبان را سپری نکرده است.

ارسال نظر