|
شناسه خبر: 5496

افزایش ۶۴۷ درصدی قیمت مسکن طی ۸ سال گذشته

نماینده طوالش در مجلس گفت: میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در سال ۹۲ حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده که طی سال‌های اخیر با جهش ۶۴۷ درصدی مواجه شده است.

حسن محمدیاری نماینده طوالش در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 26 آبان) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد وضعیت شاخص‌های اقتصادی در دولت های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: براساس گزارش کمیسیون اقتصادی مسلم است که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم شاخص‌های اقتصادی دچار کمی و کاستی‌هایی بوده است.

وی با بیان اینکه آقای رئیسی در مبارزه با فساد در قوه قضائیه موفق بود و امیدوارم در مبارزه با فساد اداری و حذف بروکراسی، ایجاد زیرساخت و تسهیل در صدور مجوزها به ویژه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز گام های بلندی بردارد، تصریح کرد: جهش مسکن طی سال های اخیر بسیار زیاد بوده، به گونه ای که میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در سال 92 حدود 3 میلیون و 800 هزار تومان بوده که طی سال های اخیر با جهش 647 درصدی مواجه شده است و این موضوع با توجه به مشکلات معیشتی، دغدغه های بسیاری برای مردم به وجود آورده است.

 

 

نماینده طوالش در مجلس با بیان اینکه قیمت مسکن در سال 99 به حدود 28 میلیون تومان به صورت میانگین رسیده، از لجاجت با مسکن مهر انتقاد و تصریح کرد: کار خوب را حتی از فردی که قبول نداریم، باید یاد بگیریم؛ مسکن مهر پروژه خوبی بود و بسیاری از مشکلات را در این زمینه حل می کرد، اما با بی مهری دولت قبل مواجه شد.

محمدیاری با بیان اینکه نقدینگی 50.9 برابر شد که این موضوع کاهش ارزش پول ملی را رقم زد، گفت: رکورددار نرخ تورم سالانه بودیم و نرخ ارز در طی سال های اخیر رشد بسیاری داشته و حدود 700 درصد افزایش یافته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با بیان اینکه در ارائه تسهیلات بانکی ، بی عدالتی حاکم است، توضیح داد: برخی مراجعان برای دریافت وام های خرد با مشکل مواجه می شوند، در مقابل برخی افراد با رانت و ارتباطات ناسالم از این تسهیلات استفاده می کنند که این موضوع موجب شده برخی از کارخانجات به تعطیلی کشیده شوند.

فارس

ارسال نظر