|
شناسه خبر: 5548

کاهش قیمت عجیب رقیب تارا/ شاهین در بازار چقدر قیمت خورد؟

قیمت شاهین در بازار آزاد امروز اول آذر به ۳۴۵ میلیون تومان تومان رسید. قیمت شاهین پس از افزایش و کاهش قیمت‌ها از سوی سایپا،۲۹۱ میلیون تومان ثبت شد.

قیمت شاهین سایپا در بازار آزاد امروز اول آذر ۳۴۵ میلیون تومان ثبت شد.​

قیمت شاهین در شهریور سال ۱۴۰۰ و ابتدای ورود به بازار ۳۸۵ میلیون تومان ثبت شده بود. در پایین‌ترین قیمت خود از زمان عرضه در بازار، در تاریخ ۲۵ مهر به ۳۴۰ میلیون تومان رسیده.

شاهین سایپا در بازار خودروهای داخلی فقط در چند روز ابتدایی عرضه در بازار در سقف قیمتی خود (۳۸۵ میلیون تومان) قرار گرفت.

پس از گذشت دو ماه از زمان عرضه حدود ۴۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

قیمت نمایندگی شاهین G سایپا ۲۹۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ثبت شد.

عدم حضور شاهین در جدول کیفی خودروهای داخلی

به طور معمول وقتی چند وقتی از تولید خودرویی در کشور می‌گذرد این خودرو مورد ارزیابی کارشناسان شرکت بازرسی و استاندارد ایران قرار می‌گیرد.

همچنین بر اساس آیتم‌هایی که در چک لیست خود دارند اقدام به تعیین درجه کیفیت و تعداد ستاره‌های کیفی آن خودرو می‌کنند.

رقیب در لیست قرار دارد

با توجه به این مساله سوالی مطرح است که چرا کارشناسان و بازرس‌های این شرکت هنوز به سراغ خودروی شاهین سایپا که از اواخر پاییز سال ۹۹ روی خط تولید رفته، نرفته‌اند.

در حالیکه که رقیب مستقیم این خودرو در شرکت ایران خودرو که تارا است از شهریور ماه امسال در این لیست اضافه شده و حضور دارد.

رقابت با خودروهای هم‌رده

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در تشریح وضعیت کیفی خودرو شاهین گفت: از نظر کیفی، برنامه‌ریزی‌های جامع و متعددی انجام شده.

او در ادامه توضیح داد: اگر بخواهیم آن را با خودروهای دیگر مقایسه کنیم، می‌توان گفت که شاهین سایپا در مقایسه با خودروهایی مثل L90 و سراتو، قابلیت رقابت کیفی دارد.

قیمت شاهین از زمان عرضه چقدر تغییر کرد؟

شاهین در اواخر اسفند پا به بازار خودروی کشور گذاشت البته در تعداد محدودی و با قیمت نهایی و تمام شده حدود ۲۹۰ میلیون تومان در کارخانه تحویل مشتریان شد.

این خودرو در اواخر بهار در آگهی‌های سایت‌های فروش اینترنتی حدود ۳۹۰ تا ۳۹۵ میلیون تومان آگهی شد.

هرچه جلوتر رفتیم و تعداد عرضه بیشتر شد قیمت در بازار روند نزولی به خود گرفت. تا حدی که در اواخر تابستان ۱۴۰۰ به حدود ۳۲۰ میلیون تومان رسید ولی باز با برگشت موج رشد قیمت خودرو در کشور قیمت شاهین هم صعودی شد و تا ۳۵۰ میلیون تومان هم بالا آمد.

 

ارسال نظر