|
شناسه خبر: 5563

حسین رئیسی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با «صبح نو آنلاین»:

رسیدگی به معیشت مردم، اولویت دولت سیزدهم باشد

رئیسی می‌گوید: مهم‌ترین کاری که باید دولت مدنظر داشته باشد، رسیدگی به امور معیشتی و اقتصادی مردم است. حوزه‌ای که طی سالیان گذشته مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

حسین رئیسی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و نماینده مردم میناب و رودان و جاسک و سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «صبح نو آنلاین» ضمن اشاره به مطالبات اقتصادی مردم در خصوص برنامه‌های موجود اداره کشور برای دولت سیزدهم اظهارمی‌کند:  با توجه به شرایط فعلی کشور و نام‌گذاری که در سالیان اخیر انجام‌شده مشخص است که عمده‌ترین چالش و مشکلاتی که داریم در حوزه‌های اقتصادی است و موضوع معیشت مردم جز دغدغه‌های اصلی امروز کشور است.

وی تصریح می‌کند: بنابراین به نظر می‌رسد مهم‌ترین کاری که باید دولت مدنظر داشته باشد، رسیدگی به امور معیشتی و اقتصادی مردم است. حوزه‌ای که طی سالیان گذشته مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

رئیسی تأکید کرد: چند موضوع در بحث اقتصادی از اهمیت بیشتری برخوردار است که یکی از آن‌ها بالا بودن نرخ بیکاری و پرداختن به موضوع اشتغال است. اکنون جمع زیادی از جوان‌های تحصیل‌کرده و فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌ها بی‌کار و برای تشکیل خانواده دچار مشکل هستند.

مسائل اقتصادی و معیشتی، نخستین اولویت دولت سیزدهم است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: از طرفی رسیدگی به موضوع تورم افسارگسیخته بسیار مهم است. این روزها فشار زیادی را بر اقشار کم‌درآمد جامعه وارد کرده است و باید اولویت دیگر دولت سیزدهم باشد.

او افزود: گرانی‌ها نتیجه سیاست‌های غلطی است که تاکنون وجود داشته و بخشی از این گرانی که این روزها به مردم تحمیل می‌شود نتیجه گران‌فروشی است که نشان از عدم نظارت بر بازار دارد بنابراین این موضوع باید در دولت تقویت شود.

رئیسی می‌گوید: موضوع بعدی کمک‌های خاص به اقشار آسیب‌پذیر جامعه است تا بتوانند در این شرایط اقتصادی یک زندگی حداقلی را اداره کنند.

وی همچنین گفت: به نظر می‌آید این موضوعات جز مهم‌ترین اولویت‌های دولت سیزدهم است. البته پرداختن به زیرساخت‌های کشور، امر تولید و سرمایه‌گذاری‌های کلان و سرمایه‌گذاری‌های خرد هم می‌تواند بحث اشتغال را رونق ببخشد و نرخ بیکاری‌ها را کاهش دهد.

نماینده مردم میناب در مجلس در انتها خاطرنشان کرد: با این اوصاف نمی‌توان گفت که تنها یک کار یا رسیدگی به یک مشکل خاص اولویت دولت سیزدهم است. بلکه اکنون با بسته‌ای از مسائل اقتصادی روبرو هستیم که شامل مشکلات و اولویت‌های بسیاری است. دولت باید بتواند آن‌ها را دسته‌بندی و مدیریت کند.

ارسال نظر