|
شناسه خبر: 5565

افشاگری نماینده مجلس درباره مافیای واردات

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: برخی افراد تبلیغات گسترده‌ای علیه کالاهای داخلی می‌کنند که این تبلیغات منفی بیشتر از سوی کسانی مطرح می‌شود که منافعشان در گروی واردات است و سود و درآمدشان در صورت برند شدن کالاهای ایرانی به خطر می‌افتد.

محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه سالیان سال است که برخی از افراد تبلیغات گسترده‌ای علیه کالاهای داخلی می‌کنند و می‌گویند که کالاهای ایرانی کیفیت لازم را ندارد. ​

وی افزود: این تبلیغات منفی بیشتر از سوی کسانی مطرح می‌شود که منافعشان در گروی واردات است و سود و درآمدشان در صورت برند شدن کالاهای ایرانی به خطر می‌افتد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: این افراد مدام به دنبال ضربه زدن به تولیدات داخلی هستند و هدفشان آن است که روحیه خودباوری را در جامعه از بین ببرند تا از این طریق بتوانند کالاهای بی کیفیت خارجی را وارد کشور کنند. 

وی تصریح کرد: مافیای واردات که اغلب انحصار برخی از واردات را در اختیار دارند، مدام به دنبال تخریب شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان هستند و در مقابل آنان سنگ اندازی می‌کنند. 

 

جوکار در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: اگر حمایت از تولیدات داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار قرار گیرد، ما دیگر نیازی به وارد کردن محصولات خارجی نخواهیم داشت. 

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در خاتمه بیان کرد: همه مسئولان موظف هستند که از تولید داخلی و توان نخبگان حمایت کنند چرا که اگر شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان مورد حمایت قرار نگیرند، مافیای واردات ارز کشور را خارج می‌کنند و با آن یکسری کالاهای غیرضروری وارد می‌کنند و پول هنگفتی از این طریق به جیب می‌زنند./فارس

 

ارسال نظر