|
شناسه خبر: 5607

ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان درمجلس در گفت وگو با «صبح نو آنلاین»:

افزایش ارزش پول ملی مهم ترین کار دولت است

فاضلی می گوید: اساسی ترین مشکل کشور، معیشت و اقتصاد است و بر کسی پوشیده نیست. دولت و مجلس باید به راهکارهایی برسند که ارزش پول ملی افزایش یابد و درمقابل هزینه ها نیز تعدیل شود.

ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان، سیب سوران، مهرستان و گلشن درمجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «صبح نو آنلاین» به اولویت های دولت سیزدهم با توجه به مطالبات مردمی خاطرنشان کرد: مشکلات امروز جامعه را همه ما به طور واضح میدانیم. به اعتقاد بنده مشکل اساسی امروز جامعه معیشت مردم مثل خوراک، پوشاک و مسکن است. وظیفه هم مجلس و هم دولت است که به آن رسیدگی کنند.

وی افزود: موارد مذکور مشکل اساسی جامعه هستند که وظیفه اصلی دولت و مجلس را مشخص می کند. امروز دو مشکل اساسی داریم که یکی از آن ها معیشت جامعه در همه قالب ها به ویژه نیازهای اولیه جامعه مثل خوراک، پوشاک و مسکن و دومین موضوع سلامت جامعه که خداروشکر با واکسیناسیون تا حدود زیادی در آن موفق بودیم.

فاضلی ادامه داد: در جهت کنترل بیماری کرونا دولت سیزدهم عملکرد خوبی داشت و سرعت واکسیناسیون در کشور را به شدت بالا بردند و در حالی که انتظار میرفت پیک ششم کرونا را در پاییز و زمستان داشته باشیم اما در آن گرفتار نشدیم.

این نماینده مجلس اظهارکرد: وجه دوم که مهم تر از سلامت است و به نوعی خودش بر روی سلامت جامعه هم اثر گذار است موضوع معیشت جامعه است. از نظر بنده دولت و مجلس باید تمام کارهای دیگر را کنار بگذارند و فکر اساسی روی این مسئله داشته باشند که چگونه با هماهنگی بین دولت و مجلس شکل دهیم تا اولا ارزش پول ملی را به حدی برسانیم که متناسب با دریافتی افراد مختلف جامعه باشد و دوما هزینه ها نیز معتدل شوند.

او تاکید کرد: هزینه ای که خرید افراد در جهت تهیه خوراک و کالای اساسی و مسکن دارند با استناد برارزش ارز است یعنی وقتی ارزش ارز از 4000 هزار تومان به نزدیک 30000 هزار تومان میرسد، چیزی حدود 8 برابر، همه قیمت ها هم به همین شکل افزایش خواهند داشت. آیا توان خرید و اقتصاد جامعه را در این جهت توانستیم افزایش بدهیم؟ متاسفانه خیر.

فاضلی اظهارکرد: این هنر خاصی را میطلبد که ارز مملکت را در مدت یک سال 8 برابر کاهش دهید این یک هنر منفی بود که در دولت قبل شاهد آن بودیم و چیزی حدود 85 درصد از افراد جامعه توان خریدشان در حد همان ارز 4200 تومانی ماند و بالا نیامد.

نماینده مردم سراوان درمجلس می گوید: ما باید به این فکر کنیم که چگونه بایستی توان خرید مردم را بالا بیاوریم و یا ارزش ارز مملکت را بالا ببریم در حدی که مردم با همین دریافتی ها یک زندگی معمولی را داشته باشند.

وی درانتها بیان کرد: اگر این مکانیزم صورت نگیرد ما در کار خود موفق نبوده ایم.باید همه هم و غم دولت و مجلس این باشد که چگونه می توانیم این دو آیتم را به هم نزدیک کنیم. یعنی توان خرید جامعه را بالا بیاوریم یا ارزش پول ملی را بالا ببریم به طور کلی تا زمانی که ارز ملی ساماندهی نشود مشکل حل نمی شود.

ارسال نظر