|
شناسه خبر: 5627

کارشناس طلوع فیلم در گفت‌وگو با «صبح‌نو آنلاین»:

چگونه یک انیمیشن تبلیغاتی بسازیم؟

چند بار پشت رایانه خود نشسته اید و مطمئن نیستید که می خواهید خریدی انجام دهید یا خیر، و متوجه شده اید که به دنبال دکمه "انیمیشنی" برای کمک به شما در تصمیم گیری هستید؟ اغلب، درست است؟ قدرت ویدیوهای تبلیغاتی در عصر امروز غیرقابل انکار است. بر اساس گزارش فوربس، 59 درصد از مدیران ارشد ترجیح می دهند یک ویدیو را به جای خواندن متنی که در مورد محصول یا خدمات توصیف می کند، تماشا کنند.

چگونه یک انیمیشن تبلیغاتی بسازیم ؟

از آنجایی که ما در داستان سرایی تخصص داریم و عاشق آن هستیم، بسیار طعنه آمیز بود که یک ویدیوی تبلیغاتی برای خودمان نداشتیم. ما با وفادار ماندن به تصمیمات سال جدید خود برای خودبازاری، مأموریت ایجاد آن را آغاز کردیم. ویدیوی تبلیغاتی متحرک در بالای لیست کارهای ما قرار داشت.

انیمیشن تبلیغاتی: فرآیندی 7 مرحله ای

کار اصلی در انیمیشن تبلیغاتی تصمیم گیری در مورد ارائه پیام است. ساخت انیمیشنی که خدمات را فهرست می کند، مسیری با کمترین مقاومت و به دور از تاثیرگذاری است. باید از خود بپرسید: شما کی هستید؟ چی می فروشی؟ چرا مردم محصول شما را به جای هر یک از رقبای شما می خرند؟

مردم کاری را که شما انجام می دهید نمی خرند، بلکه می خرند که چرا آن کار را انجام می دهید

زمانی که به این سوال پاسخ دادیم که چه کسی هستیم و کجا ایستاده‌ایم، دلیل انجام کارها را در یک کلمه خلاصه کردیم: "موفقیت" - ما می‌خواهیم دلیل استراتژیک موفقیت مشتریان خود باشیم.

یک ویدیوی تبلیغاتی به معنی فهرست کردن خدمات و محصولات نیست، بلکه اهمیت و تأثیر آنها را نشان می‌دهد و نشان می‌دهد که چگونه این امر بر شما به عنوان یک برند منعکس می‌شود. این دغدغه اصلی ما در طول مراحل مختلف توسعه انیمیشن بود. صرف نظر از نوع فیلم انیمیشنی که استفاده می کنید، به لطف محتوای جذاب بیشتری برای مخاطبان خود، شما خودتان هستید. در چنین معمایی ضروری است که به اصول ایجاد ویدیو عمیق شوید. این اصول، مقیاس بندی تولید ویدیوی موجود شما یا ساخت یک ویدیو برای شبکه های اجتماعی است.(منبع)

هنگامی که هدف خود را مشخص کردید، می توانید به مرحله ساخت انیمیشن ورود کنید. این تقریباً از هفت مرحله تشکیل شده است:

طوفان فکری، جایی که به ایده ای برای انیمیشن می رسید

استوری برد، جایی که ایده خود را در قاب ها و صحنه ها رسم می کنید

فیلمنامه، نوشتن نسخه نهایی هر متنی که در انیمیشن گفته می شود (در صورت وجود)

گویندگی

انیمیشن، توسعه فریم های متحرک

Music & SFX، اضافه کردن هر گونه موسیقی و جلوه های صوتی مورد نیاز

پالایش و کارهای نهایی

 

 

  1.  طوفان فکری

ابزار: یک اتاق با گروهی از افراد

نتیجه: دو جمله | 1. یک گزاره تک فکر | 2. چگونه تجسم خواهد شد (ایده)

از به اشتراک گذاشتن وحشیانه ترین ایده هایی که دارید نترسید. هیچ ایده ای خیلی احمقانه نیست، پویایی را به جریان بیاندازید که در آن تیم مثبت اندیشی را تقویت می کند و ایده ها را تعطیل نمی کند. از رویکرد «بله، و…» استفاده کنید، مطمئن شوید که همه شما به یک اندازه در گفتگو مشارکت دارید.

هنگامی که تعدادی ایده خوب دارید، آنها را کاهش می دهید تا با بودجه، محدودیت زمانی و ایده اولیه ای که می خواهید به آن برسید مطابقت داشته باشد. شما بر روی پیشنهاد تک‌نگر خود، که همان پیامی است که می‌خواهید کلیپ تبلیغاتی‌تان ارائه دهد، دقت کنید. بیش از حد شلوغ نکنید، پیام های متعدد بیننده را گیج می کند و در نتیجه نرخ تبدیل ها را از دست خواهید داد.

 

 

  1.  استوری برد

ابزار: مداد و کاغذ

نتیجه: توصیف تصویری از ظاهر هر صحنه با استفاده از فریم ها (یک A4 معمولاً شامل 12 تا 15 فریم است)

استوری بورد یک فرآیند روان است. شما بر اساس ایده‌ها ساخته می‌شوید و هرچه پیش می‌روید چیزها را بیشتر توسعه می‌دهید، اما در پایان تمرین، ایده روشنی از نحوه پیش‌روی داستان، عناصری که روی صفحه نمایش داده می‌شوند و غیره خواهید داشت.

این طرح شما برای توسعه انیمیشن واقعی است که آن را به یک قدم بسیار مهم تبدیل می کند. صحنه های ما ابتدا در یک استوری بورد اولیه قرار گرفتند. ما انتقال بین یک صحنه به صحنه دیگر را کشف کردیم.

 

 

  1.  سناریو

ابزار: مداد و کاغذ | ویرایش متن | مایکروسافت ورد

نتیجه: تمام متنی که خوانده می شود، مدت زمان مورد نیاز و همچنین محل قرارگیری آنها با توجه به استوری بورد

اگر یک سناریو توضیح دهد که انیمیشن چه چیزی را به صورت بصری نشان می دهد، می توانید آن را رها کنید و به جلوه های بصری پایبند باشید. یک فیلمنامه باید ارزش افزوده ای به انیمیشن شما بدهد. باید صدای برند شما را داشته باشد و باید بتواند پیامی را که می‌خواهید ارسال کنید تا حد امکان به بهترین شکل ممکن ارسال کند.

بیشتر بخوانید: تیزر تبلیغاتی چگونه ساخته می شود؟ (روی عکس زیر کلیک کنید.)

تیزر تبلیغاتی چگونه ساخته می شود؟

  1. گویندگی

ابزارها:  Voiceover Artist (نه اینکه هنرمندان ابزار هستند، اما برای تکمیل این مرحله به همکاری یکی نیاز دارید)

نتیجه: ضبط با وضوح بالا از سناریو در فرمت MP3، WAV، یا  AAC

این مرحله همه چیز در مورد تحویل است.

باید به دنبال صدایی باشید که به بهترین وجه با برند و لحن ویدیوی شما مطابقت داشته باشد. اگر لیست مناسبی از گویندگان ندارید، به صداهای مختلف با لحن ها و لهجه های مختلف گوش دهید و در دسترس بودن پروژه را بخواهید. همیشه سعی کنید در صورت امکان 10 ثانیه تست بخواهید. حتی پس از آن، شما اسکریپت نهایی را برای او می فرستید و قبل از اینکه نسخه کامل را بفرستید، چندین بار تکرار می شود.

 

 

  1.  انیمیشن

برای شروع یک انیمیشن ابتدا باید تمام مطالب مورد نیاز خود را آماده کنید. بار دیگر، استوری بورد راهنمای شماست. تصاویر یا خریداری می شوند  یا به صورت سفارشی ترسیم می شوند . برای نقشه ها، همچنان به منابع نیاز دارید. آنها می توانند تصاویری از اینترنت، عکس هایی که می گیرید، اشیاء اطراف شما یا حتی یک مدل زنده باشند. در مورد مطالعات انیمیشن، شما به ارجاعات ویدئویی نیاز دارید یا گاهی اوقات نیاز به اجرای مجدد حرکت و ضبط آن دارید. هر زمان که مهارتی ندارید، همیشه بهتر است به کسی برون سپاری کنید که می داند چه کاری انجام می دهد تا اینکه خودتان را به خطر بیاندازید که نتیجه نهایی را خراب کنید.

 

 

  1. موسیقی و جلوه های صوتی

ابزار: Adobe Audition | برنامه ویرایش ویدیو کمپانی ادوبی

نتیجه: ویدیوی متحرک با صدا، SFX  و موسیقی همگام شده است

ژانر موسیقی مناسب ویدیوی شما چیست؟ آیا می خواهید آهنگساز استخدام کنید؟ یا می خواهید به دنبال موسیقی پولی بگردید؟ پاسخ‌های شما به شما کمک می‌کند تا گزیده‌ای از قطعات موسیقی کاندید را انتخاب کنید که می‌توانند به صورت زنده روی انیمیشن آزمایش شوند.

 

 

  1. پالایش و کارهای نهایی

این آخرین قسمت است که در آن ویدیو را بارها و بارها پخش می‌کنید و مطمئن می‌شوید که همه چیز در یک راستا قرار دارند: انیمیشن با صدا، موسیقی و جلوه‌های صوتی. سپس ویدیوی نهایی با رعایت الزامات فنی مناسب خروجی گرفته می شود و آماده آپلود می شود.

در آخر لازمه اضافه کنم اگر قصد تولید انیمیشن را دارید بهتر است در یک آژانس تبلیغاتی به عنوان کاراموزی استخدام شوید. به نظرم وظیفه هر آژانس تبلیغاتی، تولید انیمیشن و موشن گرافیک هست، چرا که نیاز مخاطبان آن ها این دو مورد هست.

 

ارسال نظر