|
شناسه خبر: 5773

محمدرضا دشتی اردکانی، عضو کمیسیون بودجه مجلس در گفت و گو با 《صبح نو آنلاین》:

در چه صورت می توان به آینده اقتصادی کشور امیدوار بود؟

دشتی اردکانی معتقد است: لایحه بودجه باید طوری تنظیم شود که به مرور تکیه خود را از فروش نفت خام بردارد و سایر درآمدها احصاء و هزینه‌های اضافی حذف شود. اگر دولت اینکار را عملیاتی کند می‌توان به آینده اقتصادی کشور امیدوار بود.

محمدرضا دشتی اردکانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با 《صبح نو آنلاین》 ضمن اشاره به عملکرد دولت در مدت اخیر بیان کرد: اکنون ۱۰۰ روز دولت تمام شده و می تواند در بعضی از بخش ها عملکرد آنها را مورد قضاوت قرار داد. دولت سیزدهم در ابتدا با شعار مبارزه با فساد، عدالت و بهبود معیشت و اقتصاد کار خود را آغاز کرد.

وی افزود: این در شرایطی بود که مردم کشورمان هشت سال با تمام این موارد دست و پنجه نرم کرده بودند بنابراین از همان روز اول توقعات از دولت سیزدهم بالا و زیاد بود. کسانی که به حجت‌الاسلام رئیسی رای دادند یا حتی کسانی که به او رای ندادند کورسوی امیدی در دل شان روشن شده بود.

دشتی اردکانی گفت: در حال حاضر با توجه به این که مجلس و دولت هر دو انقلابی هستند مردم انتظار دارند که سیر تحولات اقتصادی و مدیریت بازار های مختلف سریع تر و جدی‌تر باشد. دولت سیزدهم به محض سرکار آمدن بر مسئله مدیریت کرونا متمرکز شد و توانست واکسیناسیون عمومی را در سراسر کشور به انجام برساند و این یک دستاورد بسیار بزرگ برای آنها محسوب می شود.

این عضو کمیسیون بودجه مجلس ادامه داد: چرا که دولت سیزدهم در کمترین زمان توانست و ثابت کرد که اگر بخواهیم می شود. این در شرایطی بود که نزدیک به دو سال دولت روحانی نتوانسته بود شرایط کرونا را را به مرحله ثبات برساند. رئیس جمهور و کابینه او از همان روزهای ابتدایی در کنار مردم قرار گرفتند به سفرهای استانی رفتند و صحبت‌های آنها را از زبان خودشان شنیدند که این نیز یکی دیگر از دستاوردهای مثبت دولت رئیسی است.

او تاکید می‌کند: در حال حاضر به دلیل اینکه سالهاست مردم زیر بار مشکلات اقتصادی زندگی کردند تاب تحمل شان کم شده و از دولت و مجلس انقلابی توقعات بیشتری دارند دولت باید سرعت خود را در رسیدگی به امور اقتصادی و کنترل قیمت ها در بازار بیشتر کند تا برای مردم تغییر ملموس باشد.

دشتی اردکانی می‌گوید: درست است که فاجعه‌ای که در هشت سال گذشته رخ داد را نمی توان در مدت زمان کوتاهی به شرایط مناسب بازگرداند اما دولت باید طوری عمل کند که نشان دهد در حال عملیاتی کردن برنامه‌های خود برای مدیریت بازارهای اقتصادی است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: اکنون به پایان سال نیز نزدیک می شویم و یکی دیگر از مسائل مهمی که می تواند تاثیر بسزایی در کارنامه دولت رئیسی داشته باشد تنظیم لایحه بودجه است. بسیار مهم است که دولت سیزدهم لایحه بودجه را طوری تنظیم کنند که در سال آینده کسری بودجه به صورت پلکانی کم شود.

عضو کمیسیون بودجه مجلس درانتها تاکید کرد که لایحه بودجه باید طوری تنظیم شود که به مرور تکیه خود را از فروش نفت خام بردارد و سایر درآمدها احصاء و هزینه‌های اضافی حذف شود. اگر دولت اینکار را عملیاتی کند می‌توان به آینده اقتصادی کشور امیدوار بود.

ارسال نظر