|
شناسه خبر: 5887

رضا تقی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

در بازار خودرو از مصرف کننده حمایت نشده است

تقی‌پور می‌گوید: رمز کنترل قیمت و تنظیم بازار خودرو فقط در بخش هایی از بازار که متمرکز شده اند خلاصه نمی‌شود و قیمت‌گذاری به تنهایی راه حل نیست و حتما باید تمام بسته مورد توجه قرار گیرد.

رضا تقی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 درخصوص تذکر مجلس به وزیر صمت اظهار کرد: بحث مربوط به صنعت بسیار گسترده است و ما در کمیسیون با وزیر محترم صمت بحث های مختلفی را داریم. از جمله در بحث خودرو و کنترل بازار فولاد. با این حال وزیر صمت به صورت موردی و جزئی به مجلس آمد و توضیح داد و ما هم برخی نظرات را داده ایم که قول داده اند آن‌ها عمل شود.

وی افزود: هنوز قیمت فولاد با توجه به اینکه برق و آب ارزان و نیروی کار ارزان در اختیار دارد، مناسب نیست و باید با یک سیستم کنترلی و حذف واسطه ها و دلال ها مدیریت شود و وزارت صمت باید بتواند با همان قیمت کارخانه با سود مختصری به دست مصرف کننده برساند که متاسفانه اصلا به این صورت نیست.

تقی‌پور گفت: سال گذشته این اختلاف قیمت وحشتناک بود و امسال کمی بهتر شده است. اما هنوز سود بیشتر به جای تولیدکننده به دست دلال و واسطه ها می‌رسد که اصلا در نظام دسترسی اقتصاد ما قابل توجیه نیست. در بحث خودرو هم ما یک بسته ای را با هماهنگی مسئولان مربوطه تهیه کرده ایم که مورد توجه قرار نمی گیرد.

عضو کمیسیون صمایع مجلس معتقد است رمز کنترل قیمت و تنظیم بازار خودرو فقط در یک بخش از بازار کنترل و متمرکز شده اند به تنهایی راه حل نیست و حتما باید تمام بسته مورد توجه قرار گیرد. یعنی همزمان تیراژ تولید افزایش یابد و تولید کنندگان داخلی متعهد شوند که با قیمت نزدیک به قیمت تمام شده و متناسب و منطقی با استاندارد جهانی پیش می‌روند.

او اظهارکرد که ما بارها گفته ایم دلاری که برای خودرو وجود دارد نسبت به دلار آزاد بسیار متفاوت است و این یعنی بازار یک بازار بیمار است و ما نتوانستیم در این بازار از مصرف کننده ها حمایت کنیم. حداقلی‌ترین اقدام این است که با یک مبلغ و قیمت منطقی تنظیم بازار صورت بگیرد.

تقی‌پور بیان کرد: وزیر صمت بیان می کند که در این خصوص برنامه‌هایی دارد اما به نظر میرسد که فقط قیمت گذاری تنها راه حل مسئله نیست و ما در کنار قیمت گذاری باید برنامه ای برای تولید داشته باشیم. به تعبیری امروز تفاوت بین عرضه و تقاضا بسیار زیاد است.

تقی‌پور خاطرنشان کرد: متاسفانه با توجه به اینکه در گذشته به صورت مطلق واردات را محدود کرده اند، می‌توان به این نکته پی برد که مسئله خودرو به سادگی حل نخواهد شد. ما در اصلاح طرحی که از شورای نگهبان به مجلس برگشته بود مشخصا مسئله مذکور را به این نحو اصلاح کردیم که اجازه داده شود تا واردات محدود خودرو، در مقابل صادرات قطعات خودرو و صنایع مرتبط به صورت کنترل شده صورت بگیرد تا بخشی از این عرضه و نیازی که در بازار وجود دارد تامین شود.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس درانتها عنوان می‌کند که متاسفانه این طرح هم هنوز درگیر بروکراسی و رفت و برگشت ها است و متاسفانه امروز خودرو بسیار گران تر از قیمت جهانی به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

ارسال نظر