|
شناسه خبر: 5918

سفر به باکو با تور را از دست ندهید

سنت جانز، پایتخت و بندر کشتی‌های تفریحی آنتیگوا و باربودا، تصویری از کلبه‌های استعماری با رنگ‌های زیبا است که مملو از میوه‌ها و گل‌های استوایی است.

به گزارش سفر باتو

بر فراز خط افق، برج‌های سفید نئوباروک کلیسای جامع سنت جان، یکی از متمایزترین ساختمان‌های شهر، خودنمایی می‌کنند. در حال حاضر در حال بازسازی کامل است.

برای مروری بر تاریخ جزیره، به موزه ریزه اندام آنتیگوا و باربودا در دادگاه سابق قرن هجدهم بروید و برای کشف داستان های بیشتر از گذشته آنتیگوا، در اطراف امید بتی، ویرانه های قرن هفدهمی قدم بزنید. بزرگترین مزرعه شکر جزیره یک موزه کوچک در اینجا زندگی بردگانی را که آن را ساخته اند برجسته می کند.

از آنجایی که پایتخت یک ایستگاه محبوب کشتی های کروز است، جای تعجب نیست که خرید یکی از محبوب ترین کارهایی است که در سنت جانز، آنتیگوا انجام می شود. فروشگاه‌های معاف از گمرک در هریتیج اسکله فراوان است، غرفه‌های سوغاتی از اسکله توریستی ردکلیف فراخوانی می‌کنند، و بازارهای عمومی پرجنب‌وجوش کنار بندر در روزهای جمعه و شنبه بهترین مکان هستند.

برای دیدن مناظر زیبای شهر و بندر، در مسیر شیب دار به سمت فورت بارینگتون که برای محافظت از سنت جان در برابر فرانسوی ها ساخته شده است، بروید. برای اطلاع از قیمت تور باکو تنها کافیست که با سفر باتو همراه باشید.

در امتداد ساحل ناهموار شمال شرقی، مناظر چشمگیر پارک ملی شهر هند، پل شیطان طبیعی از سنگ آهک را به نمایش می‌گذارد که در طول قرن‌ها توسط موج‌سواری تند تند مجسمه‌سازی شده است. در جزر و مد، امواج آب‌فشان‌های آب را از سوراخ‌های دمنده در صخره‌های مجاور عبور می‌دهند.

این پارک همچنین پیاده‌روی‌های مفید و پرندگان عالی را ارائه می‌دهد. بیش از 36 گونه پرنده در پارک در میان درختان اقاقیا زندگی می کنند و گمان می رود نقطه شرقی پارک کمپینگ آراواک بوده است.

موزه آنتیگوا و باربودا

موزه آنتیگوا و باربودا مکانی عالی برای بازدید از تاریخ این جزایر زیبا است. اینجا به زمان زیادی نیاز ندارید. این نمایشگاه ها همه در یک اتاق قرار دارند و موضوعاتی مانند ریشه های زمین شناسی جزیره، تاریخ استعمار، برده داری، باستان شناسی، ورزش و استقلال سیاسی در سال 1981 را پوشش می دهند.

 

موارد برجسته عبارتند از کپی در مقیاس کامل از یک خانه آراواک، و همچنین سفال، بافندگی، ابزار، و نمایشگاه در اکوسیستم های مختلف جزایر. این موزه در دادگاه سابق قرن هجدهم در سنت جان واقع شده است.

 

آدرس: خیابان لانگ، سنت جان

 

آسیاب قند در امتداد انجیر درایو

در امتداد سواحل جنوبی آنتیگوا، Fig Tree Drive در جنگل‌های بارانی، زمین‌های کشاورزی، و دهکده‌های ماهیگیری می‌پیچد. این رانندگی زیبا نمایی اجمالی از زندگی محلی را ارائه می دهد. درختان موز (که مردم محلی آن را «انجیر» می‌نامند)، درختان انبه، و نخل‌های نارگیل، و همچنین ویرانه‌های کارخانه‌های قند، در این مناظر پراکنده هستند. به دنبال غرفه های کنار جاده باشید که میوه های تازه چیده شده را می فروشند - به خصوص آناناس های فوق العاده آبدار.

در طول مسیر، گالری هنری Fig Tree Art استودیو هنر محلی پر جنب و جوش به فروش می‌رساند، و اگر به دنبال چیزی فعال‌تر هستید، برای یک تور هیجان‌انگیز در سایه‌بان، از تورهای زیپ لاین جنگل‌های بارانی آنتیگوا دیدن کنید.

پناهگاه پرندگان ناوچه، باربودا

پناهگاه پرندگان ناوچه باربودا پناهگاهی برای پرندگان است. پناهگاه پرندگان که فقط با قایق قابل دسترسی است، در تالاب شمال غربی باربودا قرار دارد و خانه یکی از بزرگترین مستعمرات پرندگان ناوچه در دریای کارائیب است.

این پرندگان دریایی بزرگ به خاطر گلوله های قرمز روشن و طول بال هایشان به اندازه یک و نیم متر شهرت دارند. این ذخیره گاه حدود 150 گونه پرنده دیگر مانند حواصیل، باکلان و پلیکان را نیز به خود جذب می کند.

 

غار داربی، باربودا

غار داربی که در اثر انحلال سنگ آهک ایجاد می شود، یکی از جذاب ترین ویژگی های طبیعی باربودا است. اگرچه اغلب از آن به عنوان غار یاد می شود، اما در واقع یک فروچاله به قطر بیش از 100 متر است.

بر خلاف برس خشک اطراف، پوشش گیاهی سرسبز که در داخل شکوفا می شود شبیه یک جنگل بارانی است، با سرخس ها، نخل های بلند نخل، و لیاناهای ضخیم که در اطراف تنه درختان بسته شده اند. بسیاری از پرندگان را می توان در میان شاخ و برگ مشاهده کرد. چکیدن آب نیز باعث ایجاد استالاگمیت در زیر برآمدگی شده است.

برج مارتلو

برج مارتلو با ارتفاع 17 متر، بلندترین ساختمان باربودا و نقطه عطفی مهم در این جزیره است. بریتانیایی ها این ساختمان های دفاعی را در سرتاسر امپراتوری بریتانیا ساختند و تصور می شود که این سازه خاص قدیمی ترین در نوع خود در دریای کارائیب باشد.

این برج در ساحل رودخانه، چند مایلی جنوب روستا قرار دارد و در اوایل قرن نوزدهم توسط بریتانیایی ها در محل قلعه قبلی که احتمالا توسط اسپانیایی ها ساخته شده بود، ساخته شد.

در سال 2017، زمانی که طوفان ایرما جزیره را فرا گرفت و 90 درصد از سازه های باربودا را نابود کرد، استحکام برج آزمایش شد. برج مارتلو یکی بود

ارسال نظر