|
شناسه خبر: 6017

سازمان بازرسی، نمایندگان ایران‌خودرو و سایپا را احضار کرد

رسوب 42هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان

خودروسازی در ایران تبدیل به مثنوی هفتادمن‌کاغذی شده است که برای سال‌ها می‌تواند نمونه مطالعاتی کارشناسان اقتصادی و حتی خودروسازان خارجی قرار بگیرد. اینکه چطور خودروهایی با کیفیت پایین و در تیراژ محدود تولید شده و البته مشتریان میلیونی برای خرید آن‌ها صف می‌کشند، معمایی است که بسیاری از خودروسازان جهانی هم به‌دنبال جوابی برای آن هستند. این در حالی است که در همین بازار هم تولیدکننده انحصاری، هم مشتری بدون انتخاب، دلالان سودجو و مقامات دولتی و نظارتی همه گلایه دارند و مشخص نیست که این مشکل چگونه باید حل شود؟ اما جدیدترین اتفاق خبر مربوط‌به احضار نمایندگان دو خودروساز انحصاری کشور به سازمان بازرسی کل کشور است.

سازمان بازرسی کل کشور در فراخوانی که خطاب به ایران‌خودرو و سایپا صادر کرده است، هیات‌مدیره این دو شرکت را برای ارائه توضیحاتی درباره علت بی‌توجهی آن‌ها به تکمیل و عرضه خودروهای رسوب‌شده در کف پارکینگ کارخانه‌ها دعوت کرده است. در نامه غلام‌عباس ترکی، معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور آمده است: «نظر به تشکیل پرونده کلاسه 1.100.511.0026 و پیرو جلسات متشکله، بازدیدهای میدانی انجام‌شده و مکاتبات صورت‌پذیرفته طی نامه‌های شماره 186381 و 186379 - 1400.7.4 و هشدار اعلامی به وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور ارائه برنامه زمان‌بندی و ضرورت کاهش خودروهای ناقص مستقر در کف پارکینگ خودروسازان طی نامه شماره 500.248934 مورخ 1400.9.3 و با عنایت به تصویب افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها در ستاد تنظیم بازار و اجرای آن ازسوی خودروسازان و اقدامات انجام‌شده در راستای تزریق نقدینگی جدید به خودروسازان از قبیل، مصوبات کمیته خودرو مبنی بر موافقت با اجرای انواع طرح‌های فروش ملی یک‌ماه اخیر که قسمتی از آن اجرایی شده و همچنین فراهم شدن زمینه استفاده از اعتبار مطرح از ناحیه شورای پول و اعتبار به‌منظور جبران بخشی از مطالبات قطعه‌سازان، ملاحظه می‌شود تغییر قابل‌توجهی در کاهش خودروهای موجود در کف کارخانه آن شرکت‌ها ایجاد نشده که مراتب گویای عدم اقدام و اهتمام جدی خودروسازان در کاهش تعداد خودروهای موجود در کف و کاهش التهاب قیمت خودرو در بازار بوده است.» حالا نمایندگان این دو خودروساز وطنی یک هفته مهلت دارند تا برای ارائه توضیحات به سازمان بازرسی کل کشور مراجعه کنند.
 
هزینه‌های نیروی مازاد
در آخرین فروش فوق‌العاده شرکت ایران‌خودرو که در نخستین روزهای دی‌ماه برگزار شد، بیش از سه‌میلیون و 530هزار کدملی برای خرید تنها 5500دستگاه از چهار نوع خودرو ثبت‌نام کرده بودند؛ آماری عجیب که نشان می‌دهد خودروسازان وطنی چه بازار تضمین‌شده‌ای برای فروش محصولات خود دارند. سایپا هم وضعیتی مشابه ایران‌خودرو دارد اما جالب اینجاست که خودروسازان بارها درباره زیان انباشته و شرایط دشوار خود سخن می‌گویند اما از وضعیت تعداد نیروی انسانی، درآمدها، هزینه‌ها و دیگر موارد مالی مرتبط با این شرکت‌ها اطلاعات جزئی در دسترس نیست. از سوی دیگر، چند شب قبل بود که علیرضا سلیمی، عضو هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی در یک برنامه تلویزیونی آماری عجیب از تعداد نیروی انسانی مازاد صنعت خودروسازی کشور خبر داد و گفت: 25هزار نیروی مازاد در کارخانه‌های خودروسازی کشور ازسوی دولتی‌ها، مجلس و افراد بانفوذ به این صنعت تحمیل شده‌اند. این در حالی است که گفته شده ایران‌خودرو و سایپا حدود ۶۰هزار نفر نیروی انسانی دارند و با احتساب 25هزار نیروی مازاد گفته‌شده که بخشی از همین 60هزار نفر هستند، هزینه تمام‌شده یک‌د‌ستگاه خودرو تا چه اندازه افزایش می‌یابد. اما مساله دیگر نیز خودروهایی هستند که به‌صورت ناقص تولید شده و حالا کف پارکینگ‌ها مانده‌اند. خودروسازان داخلی در چند سال اخیر که توجه‌ها به خودروهای پارکینگی جلب شده، مدام اعلام کرده‌اند که این خودروها معطل قطعه نهایی هستند اما نکته اینجاست که برخی از قطعات موردنیاز این خودروها در بازار لوازم یدکی کشور به‌وفور موجود است.
 
چقدر خودرو روانه بازار شد؟
نگاهی به آمار خودروهای تولیدی ازسوی دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور هم می‌تواند جالب باشد. آمار مربوط به تولید و فروش خودرو در 9ماهه ابتدای سال1400 که در سایت کدال منتشر شده، نشان می‌دهد که تولید خودرو در سه‌خودروساز بزرگ کشور حدود 2.3درصد رشد داشته است اما باوجوداین فروش خودرو نسبت‌به سال قبل 10درصد کمتر شده و هفت‌درصد از کل خودروهای تولیدی هم به‌دلیل نداشتن قطعه روانه پارکینگ شده‌اند. این همان نکته‌ای است که سازمان بازرسی کل کشور درباره آن خواستار توضیحات خودروسازان شده است.
همین آمار نشان می‌دهد که ایران‌خودرو طی 9ماهه امسال حدود 16هزار و 602دستگاه خودرو، پنج درصد از کل تولیدات خود را به‌دلیل کسری قطعات راهی پارکینگ کرده است. سایپا هم در 9ماهه امسال حدود 25هزار و 558دستگاه خودرو، 10درصد از کل تولیدات خود را به‌دلیل کسری قطعات راهی پارکینگ کرده است.
آمار فعلی نشان می‌دهد که سازمان بازرسی کل کشور در رسیدگی خود به این مساله به‌صورت جدی پای کار ایستاده است تا مشخص شود که 42160 خودرویی که ایران‌خودرو و سایپا روانه پارکینگ کرده‌اند چه زمانی به بازار می‌رسند؟ نکته جالب دیگر هم اینکه با همین تعداد خودرو موجود در پارکینگ و میانگین پنج‌هزار دستگاه خودرو در هر فروش فوق‌العاده می‌توان هشت مرحله فروش فوق‌العاده برگزار کرد.

 

ارسال نظر