|
شناسه خبر: 6027

دریافت کنندگان رمزارز باید مالیات بپردازند

پرداخت مالیات به رمزارزها ها حتی به شکل هدیه و ارث هم تعلق می گیرد.

سازمان خدمات مالیاتی کره جنوبی از تصمیم خود برای وضع مالیات بر رمز ارزهایی دریافتی توسط شهروندان این کشور از طریق هدیه و یا ارثیه خبر داد.

سازمان خدمات مالیاتی کره جنوبی اعلام کرده که قصد دارد وضع مالیات بر هدایای رمز ارزی و توکن های به ارث رسیده را آغاز کند؛ اگرچه مالیات ها باید به صورت ارز های معمولی غیر دیجیتال (فیات) و با استفاده از روش های پیچیده پرداخت شود. سئول همزمان اعلام کرده که سرکوب دستکاری در بازار کریپتو را تشدید خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، سازمان خدمات مالیاتی ملی کره جنوبی (NTS)، بالاترین نهاد مالیاتی این کشور، اعلام کرده است که از ژانویه ۲۰۲۲، شهروندان موظف به پرداخت مالیات بر روی رمزارزهایی هستند که آنها را به صورت هدیه دریافت کرده یا از اعضای خانواده یا آشنایان به ارث برده اند.

گفته می شود این مقررات جدید با قانون وضع شده توسط پارلمان ملی کره جنوبی که بر اساس آن، سود حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۲۳ معاف از پرداخت مالیات خواهد بود، در تناقض است.

به منظور کمک به مالیات دهندگان در انجام وظایف قانونی جدید خود برای هدایا و ارثیه های رمز ارزی، سازمان خدمات مالیات ملی کره جنوبی اعلام کرد که ابزار جدیدی را به وب سایت خود اضافه خواهد کرد که به شهروندان این امکان را می‌دهد تا در صورت دریافت یک ارز دیجیتال، میزان بدهی مالیاتی خود را محاسبه کرده و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

این ابزار از داده‌های قیمت توکن ارائه شده توسط چهار صرافی بزرگ فعال در زمینه مبادلات ارزی دیجیتال در این کشور یعنی Upbit، Bithumb، Korbit و Coinone برای محاسبه ارزش فیات کمک مالی استفاده خواهد کرد؛ اما به جای استفاده از قیمت‌های کریپتو در زمان تعیین حقوق وراثت یا دریافت توکن های هدیه، شهروندان مجبور خواهند شد از این ابزار برای تعیین میانگین قیمت دو ماهه اخیر آن ارز و پرداخت مالیات آن به صورت فیات استفاده کنند.

سازمان خدمات مالیاتی کره جنوبی نگران است که نوسان موجود در بازار رمز ارزها منجر به سوء استفاده دارندگان آن شده و در نتیجه، دارندگان به هنگام افت قیمت توکن های خود نسبت به اعلام آن در سامانه مالیاتی اقدام نمایند. به همین خاطر، مبنای محاسبه مالیات را میانگین دو ماهه اخیر قیمت آن ارز خواهد بود.

در همین حال، دولت کره جنوبی نیز قصد دارد دستکاری در بازار رمز ارزها را سرکوب کند و در همین راستا، ماه گذشته پیش‌نویس لایحه‌ای را ارائه کرد که خواستار حبس ابد برای افرادی شد که به دنبال کلاهبرداری در سطوح کلان بازار رمزارزها از طریق دستکاری قیمت ها هستند.

ارسال نظر