|
شناسه خبر: 6151

مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

ریشه تمام مشکلات خودروسازان، بحث زیان‌ده بودن یا نبودن آنهاست

طاهری می‌گوید: مدیریت غلط دولت‌ها باعث شده صنعت خودرو به این وضعیت دچار شود. در ابتدا باید بررسی شود که آیا واقعا خودروسازان زیان ده هستند یا خیر. پس از آن می‌توان سیاست درست را که عرضه خودروهای دپو شده یا برداشتن قیمت دستوری است، اتخاذ کرد.

مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》 در مورد خودروهای دپو شده در توقف‌گاه‌های خودروسازان در مقابل کمبود عرضه در بازار بیان کرد: خودروسازان ادعا دارند که ما زیان ده هستیم. اما مسئله‌ اساسی این است که کسی نتوانسته ادعای آن‌ها را ثابت کند. یا فقط تایید کردند یا می گویند اطلاع نداریم.

وی افزود: اگر این ادعا درست باشد و زیان ده باشند، در اینصورت همه می دانیم حتی اگر یک فروشگاه یا مغازه داری را اجبار کنیم که باید زیر قیمت محصولات را عرضه کند و زیان ده شود از فروش کالاهایش سر باز می زند . البته این در صورتی است که این ادعا درست باشد.

طاهری گفت: خودروسازان ادعا دارند که بیش از 50 هزار میلیارد تومان تا امروز ضرر کرده‌ایم و هر خودرو که تحویل می دهیم همراه با زیان است. اگر این مسئله درست باشد طبیعتا تولید کننده دنبال بهانه میگردد تا محصول کمتری عرضه کند که این موضوع طبیعی و منطقی است. بنابراین ریشه مشکل اینجاست.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: از طرفی قوه قضاییه نیز می گوید خودروسازان باید تمام محصولات تولید شده را در بازار عرضه کنند. اما در ابتدا بایستی ثابت شود که این ها زیان ده هستند یا خیر که بعد از آن اقدامات دیگر انجام شود.

*قیمت‌گذاری دستوری یکی از مشکلات اصلی صنعت خودرو است

او ادامه داد: البته مباحث را با هم تداخل ندهیم اینکه این خودرو ها چه کیفیتی دارند و با این سطح کیفیت ارزش این مبلغ را دارند موضوع دیگری است و ریشه تمام این مشکلات از قیمت گذاری دستوری نشات میگیرد و حرف های دیگر بهانه است.

طاهری خاطرنشان کرد که در حال حاضر ظرفیت تولید خودروسازان بسیار بالا است اما چرا علیرغم این حجم از تقاضا تولید نمی کنند؟ بحث مورد نظر تمام کارشناسان این است که یک دلیل عمده و منطقی آن، همین زیادن ده بودن این صنایع است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در انتها تاکید کرد: عملا مدیریت غلط دولت ها باعث شده تا در بخش خودرو انحصار به وجود بیاید و ما معتقد هستیم که امکانش وجود دارد تا خودروسازان متعدد دیگری را حمایت کنیم تا در این بخش رقابت ایجاد شود. این انحصار کار را بسیار مشکل کرده است، چرا که کشور در این دوران دچار مشکلات ارزی است و نمی تواند خودرو وارد کند و از سوی دیگر نیز بازار رقابتی را ایجاد نکرده‌ام و مجبور هستیم به بسیاری از موضوعات خودرو سازان تن بدهیم.

ارسال نظر