|
شناسه خبر: 6178

قیمت طلا و سکه و پیش بینی قیمت در هفته سوم دی ماه

​رئیس اتحادیه فروشندگان طلای تهران می‌گوید: حذف ۹ درصدی مالیات از اصل طلا در نهایت به نفع خریداران است. با توجه به روند کاهشی قیمت طلا در روزهای اخیر، پیش‌بینی می‌شود نوسان کاهشی قیمت طلا ادامه‌دار باشد.

با کاهش قیمت دلار در روز پنج‌شنبه طلا در آخرین معاملات اندکی ارزان شد. در بازارهای جهانی هم قیمت طلا علی رغم روز چهارشنبه ۲۷ دلار کاهش پیدا کرد و به قیمت یک هزار و ۷۸۸ دلار رسید.

آیا قیمت طلا در هفته سوم دی ماه ارزان می‌شود؟ رئیس اتحادیه طلای تهران در این مورد گفت: قیمت طلا و سکه در روزهای پایانی هفته روند کاهشی داشت. علت کاهش قیمت طلا نیز متاثر از قیمت دلار و اخبار سیاسی بود.

ابراهیم محمدولی توضیح داد: چنانچه اخبار مربوط به مذاکرات موثر باشد، پیش‌بینی می‌شود روند قیمت طلا و سکه کاهشی باشد. با آن که در روزهای اخیر حذف مالیات از اصل طلا حذف شده امیدواریم تقاضا برای خرید مصنوعات طلا در بازار رونق بگیرد.

او بیان کرد: درباره مزایای حذف مالیات از اصل طلا هنوز آن طور که باید اطلاع‌رسانی شفافی نشده است. امیدواریم با اطلاع رسانی بیشتر مردم متوجه شوند که این قانون به نفع خریدار است و متقاضیان از این پس برای خرید طلا باید هزینه کمتری را بپردازند.

ارسال نظر