|
شناسه خبر: 6236

پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۱۹ دی ۱۴۰۰

قیمت سکه در بازار امروز یکشنبه ۱۹ دی کاهشی بود. قیمت سکه در ظهر امروز در اتحادیه طلا تهران ۱۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان اعلام شد.

 قیمت سکه در بازار امروز با روند نزولی همراه بود. قیمت سکه در سایت اتحادیه طلا تهران ۱۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ثبت شد. همچنین قیمت نیم‌سکه شش میلیون و ۵۸۰ هزار تومان اعلام شد.

پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۱۹ دی ۱۴۰۰

قیمت سکه حمایت ۱۳ میلیونی خود در هفته گذشته با روند کاهشی جدیدی از دست داد. قیمت سکه روز شنبه ۱۸ دی ماه با کاهش قیمت ۱۵۰ هزار تومانی نسبت به نرخ روز پنج‌شنبه در قیمت ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

به نقل از اکو ایران، ارزش ذاتی سکه امامی به زیر مرز ۱۲ میلیون تومانی سقوط کرد. دیروز بهای دلار در بازار داخلی افت سنگینی را به ثبت رساند و به ابتدای کانال ۲۸ هزار تومانی رفت.

این موضوع موجب شد که ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی افت کند. علی رغم چنین افتی،‌ معامله گران اعتباری و فردایی حاضر به فروش سکه زیر محدوده ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نشدند.

با توجه به این اعداد می‌توان مشاهده کرد که در اولین روز هفته جاری حباب سکه امامی به نزدیک ۷۰۰ هزار تومان رسید. چنین حبابی در سال جاری سابقه نداشته است و نشان دهنده عدم تعادل وضعیت بازار فلز گران بهای داخلی در روزهای جاری است.

این موضوع می تواند موجب ثبت نوسانات سنگین تر و غیرمنتظره تر طی روزهای آتی در بازار فلز گران بهای داخلی شود. کافی ست که طی روز جاری قیمت دلار به زیر محدوده ۲۸ هزار تومانی برود.

همین اتفاق می‌تواند ارزش سکه را به طور معناداری کاهش دهد و حتی زمینه ساز افت فلز گران بهای داخلی به سوی حمایت حساس ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شود. در سوی دیگر، اگر دلار افزایشی شود، سکه رشد زیادی را به ثبت نخواهد رساند.

به گفته فعالان،‌ در بازار سکه در روزهای جاری به دلیل بالا رفتن حباب،‌خریداران سرمایه‌ای چندانی در بازار حضور ندارند و بیشتر معامله گران نوسان گیرانی هستند که تلاش دارند سکه خود را در بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانند.

ارسال نظر