|
شناسه خبر: 6265

اسماعیل حسین زهی، نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》:

پروژه‌های عمرانی با این لایحه بودجه عملا متوقف می‌شوند

حسین‌زهی گفت: متاسفانه دولت ها هرجا بودجه کم می آورند از بودجه پروژه های عمرانی کسر می کنند. در بحث حقوق و دستمزد و هزینه های جاری و هرجایی که کم آورده اند از اعتبار پروژه های عمرانی کسر کرده اند.

اسماعیل حسین زهی، نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 در خصوص میزان بودجه عمرانی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار کرد: طبق برنامه‌های توسعه ششم باید 30 درصد اعتبارات در لایحه بودجه به پروژه های عمرانی اختصاص پیدا کند. اما متاسفانه هم اکنون این عدد در لایحه بودجه سال آتی کمتر از 11 درصد است.

وی افزود: از طرفی درحال حاضر باوجود مقدار کم اعتبار تعریف شده، تعداد زیادی هم پروژه های نیمه تمام داریم که متاسفانه با این تخصیص اعتبار قطره چکانی سالیان سال طول خواهد کشید تا به اتمام برسند.

حسین‌زهی عنوان کرد: ما هم بر سر این موضوعات بحث داریم و امیدواریم با هماهنگی نمایندگان بتوانیم تصمیمات خوبی در بودجه پروژه های عمرانی بگیریم. اکنون بحث‌ها در مورد لایحه بودجه در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق آغاز شده و امیدوار هستیم اصلاحات خوبی صورت گیرد.

حسین‌زهی به صحبت‌های وزیر راه‌ و شهرسازی مبنی بر اینکه با بودجه‌ای که تنظیم شده امکان اجرایی کردن پروژه‌های عمرانی وجود ندارد اشاره کرد و افزود: وزیر راه و شهرسازی حرف درستی میزد که اگر ما با این اعتبارات بخواهیم ساخت راهی را پیش بینی کنیم بالای 60 سال زمان میبرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: نیاز است که دولت توجه ویژه ای در بحث پروژه های عمرانی و برنامه هایی که از قبل مشخص شده است داشته باشد.جالب است که از این 11 درصد اعتباری هم که گفته شده 5 درصد آن هم اسناد خزانه و چند درصد باقی مانده نقدینگی وجود دارد.

حسین‌زهی در انتها خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت ها هرجا بودجه کم می آورند از بودجه پروژه های عمرانی کسر می کنند. در بحث حقوق و دستمزد و هزینه های جاری و هرجایی که کم آورده اند از اعتبار پروژه های عمرانی کسر کرده اند.

ارسال نظر