|
شناسه خبر: 6328

خبر خوش/ اصلاح حقوق ها در سال 1401

نماینده مجلس خبر داد: به طور صد در صدی بحث تغییرات دستمزد در مجلس در چارجوب بودجه ۱۴۰۱ مطرح است.

محسن زنگنه: به طور صد در صدی بحث تغییرات دستمزد در مجلس در چارجوب بودجه ۱۴۰۱ مطرح است. همچنین می توان این خبر خوش را داد که مسئله حقوق و دستمزدها در مجلس پیگیری می شود. نظر ابراهیم رییسی رییس جمهوری بر این بود که باید در مسئله دستمزدها به سمت عادلانه تر شدن پیش برویم و درکنار آن باید تورم و فضای اقتصادی کشور را لحاظ کنیم.

جلسه علنی مجلس رد ( یکشنبه ۱۹ دی ماه) مجلس شورای اسلامی به بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور اختصاص داشت. نمایندگان مجلس در این جلسه پس از استماع سخنان رئیس جمهور کشورمان و توضیحات رئیس سازمان برنامه و بودجه و دلایل موافقان و مخالفان کلیات این لایحه، در نهایت کلیات بودجه سال آینده را با۱۷۴ رای موافق، رای ۷۶ مخالف و ۶ رای ممتنع به تصویب رساندند.

بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر سی و شش میلیون و سیصد و ده هزار و هفتصد و چهار میلیارد و ششصد و بیست و هشت میلیون ریال است. براساس مصوبه جدید مجلس در مورد نحوه رسیدگی به لوایح بودجه سنواتی، با تصویب کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱، جزییات آن به کمیسیون تلفیق رفته تا کار کارشناسی نمایندگان مجلس بر روی آن انجام شود.

ارسال نظر