|
شناسه خبر: 6641

قیمت پنت‌هاوس در تهران و شهرستان‌ها چند؟

پنت‌هاوس دو هزار متری در نیاوران تهران ۶۶۰ میلیارد تومان آگهی شده است. این واحد معادل ۲۴ میلیون دلار ارزش دارد و متری ۳۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. یعنی ۱۰ برابر متوسط قیمت خانه‌های پایتخت!

پنت‌هاوس به بالاترین واحد موجود در یک آپارتمان گفته می‌شود و معمولا از امکانات خاصی برخوردار است؛ مثل استخر، سونا، جکوزی و روف‌گاردن. در حال حاضر ارزش برخی از پنت‌هاوس‌های واقع در منطقه یک تهران از مرز ۶۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است. برای مثال پنت‌هاوس دو هزار متری در نیاوران با رقم خیره‌کننده ۶۶۰ میلیارد تومان آگهی شده. این عدد همین حالا با قیمت ۲۴ میلیون دلار برابری می‌کند و ارزش این واحد را باید متری ۳۳۰ میلیون تومان درنظر بگیریم که از متوسط قیمت مسکن در پایتخت تقریبا ۱۰ برابر بیشتر است. روف گاردن، سالن اجتماعات و ورزش، استخر، سونا و جکوزی بخشی از امکانات این پنت‌هاوس محسوب می‌شود.

به گزاش فرارو؛ به‌جز منطقه یک در دیگر نقاط تهران گزینه‌های زیادی با قیمت‌های کمتر وجود دارد. حوالی سعادت‌آباد پنت‌هاوس ۳۲۰ متری را ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌فروشند. البته نباید فراموش کنیم، پنت‌هاوس‌های لاکچری مختص تهران و پایتخت‌نشین‌ها نیستند و در شهر‌هایی مثل اصفهان، شیراز، تبریز و ... از این دست واحد‌ها زیاد است.

 

 

 

پنت‌هاوس‌های زیادی در تهران با قیمت بیشتر از ۶۰۰ میلیارد تومان فروخته می‌شوند. مثلا پنت‌هاوس دو هزار متری در نیاوران به قیمت ۶۶۰ میلیارد تومان آگهی شده است. یعنی متری ۳۳۰ میلیون تومان که این رقم ۱۰ برابر متوسط قیمت مسکن در پایتخت است.

چون آذر امسال میانگین قیمت واحد‌های خرید و فروش شده تهران به ۳۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان رسید. از امکانات این پنت‌هاوس می‌شود به روفگاردن، سالن اجتماعات و ورزش، استخر، سونا و جکوزی اشاره کرد. در این واحد شش اتاق خواب وجود دارد و تراس آن ۵۵۰ متر است.

در همین محدوده نیاوران یک پنت‌هاوس دو هزار و ۱۶۰ متری آگهی شده که قیمت آن ۶۴۸ میلیارد تومان است، پنج اتاق خواب دارد و امکاناتش مشابه مورد قبلی است. تا دلتان بخواهد گزینه‌های زیادی را حوالی نیاوران تهران بین آگهی‌ها می‌توان پیدا کرد و در خیابان فرشته واقع در محله الهیه پنت‌هاوس دو هزار متری را ۵۰۰ میلیارد تومان برای فروش گذاشته‌اند. واحدی که دارای پنج اتاق خواب است و طبق عکس‌های موجود در آگهی، آسانسور، سالن اجتماعات و ورزش، استخر، سونا و جکوزی دارد.

فایل‌هایی که تا اینجا بررسی کردیم در گران‌ترین نقطه شهر یعنی منطقه یک قرار داشتند، اما با بودجه کمتر امکان خرید پنت‌هاوس در تهران وجود دارد. در سعادت‌آباد پنت‌هاوس ۳۲۰ متری را با قیمت ۱۴.۵ میلیارد تومان می‌فروشند. روفگاردن، سالن‌های ورزشی و اجتماعات و ... نیز در این واحد به‌چشم می‌خورد.

پنت‌هاوس‌های تهران

موقعیت

متراژ

قیمت

نیاوران

دو هزار متر

۶۶۰ میلیارد تومان

نیاوران

دو هزار و ۱۶۰ متر

۶۴۸  میلیارد تومان

خیابان فرشته

دو هزار متر

۵۰۰ میلیارد تومان

نیاوران

هزار و ۵۰۰ متر

۳۹۶ میلیارد تومان

الهیه

هزار متر

۲۷۰ میلیارد تومان

زعفرانیه

۸۵۰ متر

۲۶۰ میلیارد تومان

دروس

۵۳۰ متر

۱۲۰ میلیارد تومان

سعادت‌آباد

۳۲۰ متر

۱۴.۵ میلیارد تومان

قیمت پنت‌هاوس در شهر‌های دیگر

شهر‌های اصفهان، شیراز، تبریز و ... پنت‌هاوس زیادی را در خود جای داده‌اند. در محله شیخ صدوقی اصفهان پنت‌هاوس ۵۳۰ متری را ۲۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آگهی کرده‌اند. این واحد در طبقه ششم واقع شده و در مشخصات آن، چشم‌انداز کوه، چهار اتاق خواب و دو اتاق مستر و چهارتا پارکینگ دیده می‌شود.

در محله معالی‌آباد شیراز پنت‌هاوس ۵۳۲ متری را ۱۴.۵ میلیارد تومان می‌فروشند. یعنی متری ۲۷ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان. از امکانات این واحد باید به جکوزی، تراس و آسانسور اشاره کنیم. در همین شیراز و محله زرگری پنت‌هاوس ۲۳۰ متری و سه خوابه را ۱۲ میلیارد تومان برای فروش گذاشته‌اند.

سالن ورزش و اجتماعات، بالکن، انباری، نگهبان و آسانسور بخشی از امکانات این واحد است. در تبریز می‌شود با سه میلیارد تومان پنت‌هاوس ۱۰۶ متری را خرید. این واحد در محله بلوار ولیعصر واقع در منطقه یک این شهر قرار دارد و دو اتاق خواب، آسانسور و بالکن از امکانات آن محسوب می‌شود.

پنت‌هاوس‌های موجود در شهرستان‌ها


 

 

شهر

موقیت

متراژ

قیمت

اصفهان

شیخ صدوقی

۵۳۰ متر

۲۱.۲ میلیارد تومان

شیراز

معالی‌آباد

۵۳۲ متر

۱۴.۵ میلیارد تومان

شیراز

زرگری

۲۳۰ متر

۱۲ میلیارد تومان

تبریز

بلوار ولیعصر

۱۰۶ متر

سه میلیارد

 

فرارو

ارسال نظر