|
شناسه خبر: 6692

صدیف بدری، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

بازار مسکن در سال آینده باثبات خواهد بود

بدری می‌گوید: باوجود اینکه بازار مسکن متاثر از شرایط اقتصادی کشور است و افزایش یا کاهش نرخ خانه به ثبات یا تورم بستگی دارد، پیش بینی می‌کنم سال آینده این حوزه ثبات داشته باشد.

صدیف بدری، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》ضمن اشاره به روند افزایشی نرخ مسکن از ابتدای سال تاکنون، وضعیت سال آتی را تشریح کرد: مسکن به نوعی جزئی از شرایط اقتصادی کشور است و نوسانات قیمتی در آن به شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد.

وی افزود: از جهت کمبود مسکن فکر نمی کنم سال آینده شاهد جهش قیمتی باشیم اما از لحاظ شرایط اقتصادی هم امید است شاهد شرایط خوب و با ثباتی باشیم.

بدری گفت: مطمئنا اگر شرایط اقتصادی مناسب باشد مسکن هم که متاثر از آن است، چالش نخواهد داشت. البته پیش بینی ما این است که مسکن شرایط عادی خودش را طی کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به اضافه اینکه پروژه های دولت در بحث مسکن که به نام نهضت ملی مسکن نام گذاری شده است، در بسیاری از شهرها بسترهایش آماده شده و همین مسئله باعث می‌شود تا از حیث تولید مسکن در سال آینده شرایط مساعدتری را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: این موضوع بستگی به عزم دولت دارد و شخص رئیس جمهور باید با وزیر کشور جلسات منظمی در این خصوص داشته باشند و هماهنگی های بین بخشی که بین وزارتخانه های مختلف و به خصوص بانک ها صورت می‌گیرد، عملیاتی شود.

بدری در انتها ابراز کرد که هماهنگی بین بانکی از لحاظ پرداخت تسهیلات که قانون تکلیف کرده باید جدی تر از گذشته پیگیری شود و به صورت رصد ماهانه گزارش شود. اگر عملیاتی شدن برنامه هایی که در طی دو سال برای ساخت 2 میلیون واحد مسکونی دیده شده خوب پیش برود فکر نمی کنم سال آینده مشکل اساسی در بحث مسکن داشته باشیم.

مجید نعمتی

ارسال نظر