|
شناسه خبر: 6746

مردم منتظر قیمت‌های جدید قبض برق باشند

به‌رغم اینکه تاکنون اعلام می‌شد از بهمن‌ماه تنها ۱۵‌درصد مشترکان مشمول افزایش تعرفه برق می‌شوند، ارسال پیامک‌‌‌های اخیر به تعداد زیادی از مشترکان تهرانی این موضوع را نقض می‌کند. در همین خصوص، سخنگوی صنعت برق با ارائه توضیحات مفصل اقدام به شفاف‌سازی کرد.

صحبت‌های مصطفی رجبی‌مشهدی مشخص کرد که مصرف برق بیش از ۲۵‌درصد مشترکان استان تهران بیش از الگو است و از بهمن‌ماه قبوض جدیدی دریافت خواهند کرد؛ هرچند این مشترکان می‌توانند با رعایت نکاتی، میزان مصرف خود را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه در تهران و شهرهای بزرگ، ‌درصد مشترکان پرمصرف بیشتر بوده، ولی به طور متوسط در کل کشور مصرف برق ۷۵‌درصد مشترکان زیر الگو و ۲۵‌درصد بیش از الگو است، گفت: زمانی که اعلام می‌کنیم ۷۵‌درصد مشترکان مشمول افزایش تعرفه نمی‌شوند، یعنی متوسط را در نظر گرفته‌ایم.

رجبی‌مشهدی با بیان اینکه مصرف برق بیش از ۳۰‌درصد مشترکان تهران بزرگ بیش از الگو بوده و جزو مشترکان پرمصرف به حساب می‌‌‌آیند، اظهار کرد: برخی مشترکان تهرانی مصرف برق زیادی دارند. دلیل این مساله این است که در منازل با متراژ بالا و چند طبقه زندگی می‌کنند و مصرف برق دستگاه‌های گرمایشی و سرمایشی آنها در این شرایط بیشتر است. حتی در برخی ویلاها از گرمایش برای استخر یا سونا استفاده و قطعا یارانه بیشتری دریافت می‌کنند. البته اطراف تهران برق کمتری مصرف می‌کنند.

به گفته سخنگوی صنعت برق، این مشترکان هزینه بیشتری می‌پردازند، ولی یارانه بیشتری هم دریافت می‌کنند. مصرف برق این دسته از مشترکان بیش از دو برابر الگو است که این نحوه مصرف مشکلات تامین برق را برای سایر مشترکان به دنبال خواهد داشت.

رجبی‌مشهدی ادامه داد: مشترکی که در منزل ماینر داشته باشد و بیش از هزار کیلووات ساعت برق مصرف کند، به حقوق سایر مشترکان تجاوز می‌کند و به صورت غیرمستقیم دست در جیب دیگران می‌کند؛ چون از برق یارانه‌ای استفاده می‌کند. البته در صورت شناسایی ماینر، برق این مشترکان قطع خواهد شد.

وی افزود: البته مردم نخواهند پذیرفت که تعرفه این مشترکان برابر با تعرفه مشترکان دارای مصرف متعارف باشد.

ارسال نظر