|
شناسه خبر: 6804

علیرضا شهبازی، عضو کمیسیون بودجه مجلس در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

حذف ارز ترجیحی بدون ارائه برنامه دولت انجام نمی‌شود

شهبازی می‌گوید: در مجلس برای حذف ارز ترجیحی نگرانی هایی وجود دارد و ممکن است این حذف باعث شوک به جامعه و ناراحتی اقشار آسیب پذیر و مشکلات معیشتی مردم را هم بیشتر کند.

علیرضا شهبازی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 با اشاره به مخالفت این کمیسیون با حذف ارز ترجیحی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ بیان کرد: نظر کمیسیون و نمایندگان در مورد ارز ترجیحی این بود که دولت آن طرح و برنامه ای که برای حذف ارز ترجیحی دارد را ارائه دهد و موضوع را روشن کند که چطور می خواهد عمل کند تا فشار کمتری روی اقشار ضعیف جامعه وارد شود  که متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: البته این تصمیمی که کمیسیون تلفیق گرفته قطعی نیست. چرا که در نهایت باید به صحن بیاید و رای گیری انجام شود و در آنجا تصمیم نهایی گرفته شود.

شهبازی گفت: اما بحثی که همواره نمایندگان مطرح کرده اند این است که حذف ارز ترجیحی در راستای برنامه هایی باشد که دولت برای اقشار آسیب پذیر و دهک های پایین جامعه دارد و این مخالفتی که کمیسیون تلفیق با حذف آن داشته به این دلیل بوده که دولت برنامه ای را ارائه نداده است.

این عضو کمیسیون بودجه مجلس اظهار کرد: در مجلس برای این حذف ارز ترجیحی نگرانی هایی وجود دارد و ممکن است این حذف باعث شوک به جامعه و ناراحتی اقشار آسیب پذیر و مشکلات معیشتی مردم را هم بیشتر کند.

وی در انتها خاطر نشان کرد: دغدغه این است که در راستای کمک به دهک های پایین جامعه دولت چه برنامه مشخصی دارد. اگر این موضوع روشن باشد نگرانی های نمایندگان برطرف می شود و طبق نظر کارشناسان که ارز ترجیحی نتوانسته تا اهداف مورد نظر را برآورده کند با حذف آن مشکلی ندارند.

ارسال نظر