|
شناسه خبر: 6964

اطلاعات اینفلوئنسرها به سازمان مالیاتی رسید

سازمان امور مالیاتی وظیفه خود در راستای اخذ مالیات از اینفلوئنسرها در سالجاری مبنی بر تدوین دستورالعمل‌ها و ابلاغ آن‌ها را انجام داده است.

معاون سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوال  درباره آخرین وضعیت مالیات اینفلوئنسرها گفت: در راستای اجرای این مالیات باید صبر کنیم تا سالجاری تمام شد و اظهارنامه‌های مالیاتی در این زمینه تکمیل و ارسال شود. سازمان امور مالیاتی وظیفه خود در راستای اخذ مالیات از اینفلوئنسرها در سالجاری مبنی بر تدوین دستورالعمل‌ها و ابلاغ آن‌ها را انجام داده است.

محمد مسیحی اظهار کرد: اخیرا از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخش اول اطلاعات لازم برای اخذ مالیات از اینفلوئنسرها را دریافت کردیم و از آنجا که ارسال اطلاعات همچنان ادامه دارد، نمی‌توان رقمی در این زمینه اعلام کرد و باید صبر کرد تا اطلاعات نهایی شود.

مسیحی در پاسخ به سوالی درباره اینکه رئیس کل بانک مرکزی گفته است هدایت اعتبارات به سمت تولید نیاز به همکاری سازمان امور مالیاتی و اتصال سامانه‌های مالیاتی به سامانه‌های بانکی وجود دارد، توضیح داد: هرگونه تسهیلات پرداختی بانک ها هم اکنون به طور سیستمی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد و پرداخت تسهیلات به اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل با استعلام سیستمی از سازمان امور مالیاتی انجام می شود و اگر نیاز به ارتقاء سیستم باشد، آمادگی کامل داریم. موضوع اصلی، پرداخت تسهیلات به تولید است و همکاری سازمان امور مالیاتی در فرع این موضوع قرار می گیرد.

آخرین وضعیت مالیات از معامله‌گران ارز 

وی درباره آخرین وضعیت دریافت مالیات از معامله گران ارز باید عنوان کرد که تاکنون بانک مرکزی اطلاعات اولیه ۱۰۰۷ مودی را به سازمان امور مالیاتی ارسال کرده است که برخی از افراد اصلا پرونده مالیاتی نداشتند که قرار شد برای این افراد پرونده تشکیل شود. ارقام بزرگی در این حوزه وجود داشته است که در آینده درباره آن اطلاع رسانی می‌شود.

معاون سازمان امور مالیاتی درباره وضعیت فرار مالیاتی در کشور گفت که برآورد ما این است که نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی و اجتناب مالیاتی داریم. فرار مالیاتی در کشور ما از متوسط دنیا بیشتر است البته ارقام متفاوتی از سوی برخی افراد حقیقی و حقوقی در این زمینه مطرح می‌شود که واقعیت ندارد.

 

ارسال نظر