|
شناسه خبر: 7083

واریز یارانه و حقوق از فردا/ احتمال پرداخت عیدی وجود دارد

زمان واریز یارانه، حقوق و عیدی بازنشستگان اعلام شد.

فردا یارانه نقدی بهمن ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، سازمان تامین اجتماعی نیز باید پرداخت حقوق بازنشستگان را آغاز کند. البته احتمال واریز عیدی نیز وجود دارد.

 
یارانه نقدی بهمن ماه فردا واریز می‌شود و سازمان تامین اجتماعی نیز باید واریز حقوق بازنشستگان خود را آغاز کند.

در بهمن ماه صد و سی و دومین مرحله یارانه نقدی فرداشب ساعت ۲۴(چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه) به حساب خانوارهای بیش از ۷۸ میلیون نفر واریز می‌شود.

مبلغ این یارانه همانند مراحل قبلی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر نفر است. اما از حساب حدود ۲۱ میلیون خانوار یارانه‌بگیر مبلغ ۳۵ هزار تومان به عنوان قسط وام کرونا برداشت می‌شود. خانوارها در این ماه بیستمین قسط را به صورت غیرمستقیم پرداخت می‌کنند.

با واریز یارانه نقدی بهمن، فقط یک یارانه تا پایان سال باقی می‌ماند که به یارانه اسفند ماه مربوط می‌شود. بدر خصوص واریز یارانه‌ها در سال آینده باید منتظر تصمیم مجلس و دولت بود. اگر مجلس با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی موافقت کند، مبلغ یارانه‌ها اضافه می‌شود.

واریز حقوق و عیدی ممکن است؟

همزمان با واریز یارانه نقدی، سازمان تامین اجتماعی باید واریز حقوق بهمن ماه بازنشستگان را آغاز کند. حقوق بازنشستگاه براساس حروف الفبا واریز می‌شود. واریزی‌ها از روز ۲۰ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا پایان ماه ادامه دارد.

 
قاعدتا باید همزمان با واریز حقوق بهمن ماه عیدی نیز واریز شود. تاکنون دولت مبلغ عیدی بازنشستگان را اعلام نکرده است اما مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی می‌گوید که آمادگی پرداخت عیدی وجود دارد.

میزان عیدی بازنشستگان را هیات وزیران مشخص می‌کند، جلسه هیات دولت فردا برگزار می‌شود. احتمال این که در جلسه فردا میزان عیدی بازنشستگان نیز مشخص شود زیاد است.

در خصوص میزان عیدی بازنشستگان چند سناریو وجود دارد. یکی این که به میزان پارسال عیدی پرداخت شود که همان ۱٫۵ میلیون تومان است. سناریو بعدی این است که همانند سال‌های قبلی اندکی به یارانه سال قبل اضافه کند که با افزایش ۱۵ درصدی میزان عیدی حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

سناریو دیگر افزایش عیدی به میزان تورم است که البته سناریو ضعیفی است. تورم در حال حاضر ۴۲ درصد است، با افزایش ۴۲ درصدی مبلغ عیدی امسال دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

ارسال نظر