|
شناسه خبر: 7177

فوری؛ واریز 12 میلیون تومان بحساب بازنشستگان | عیدی جذاب دولت برای بازنشسته ها

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت نوبت دوم وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول خبر دا

وام بازنشستگان به بازنشستگان تأمین اجتماعی تعلق می گیرد. وام بازنشستگان بدون ضامن پرداخت می شود. وام بازنشستگان به کسانی که اطلاعات درستی از خود ثبت کرده باشند داده می شود. وام بازنشستگان به کسانی تعلق می گیرد که خود ضامن شخص دیگری نشده باشند. عادل دهدشتی در مورد وام بازنشستگان تأمین اجتماعی، افزود: در سال جاری ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت وام به بازنشستگان تأمین اجتماعی اختصاص پیدا کرده است.

شرایط پرداخت وام بازنشستگان

 علی خدامی گفت: با هماهنگی بانک عامل، دومین نوبت وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق به حسابها واریز شد.

به گفته وی، وام مذکور عصر روز گذشته (شنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۰) به حساب بیش از ۲۳هزار و ۳۴۴نفر از مشمولان واریز شده است.

این روزها دو گروه بازنشستگان از صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری و صندوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی منتظر دریافت وام هستند.

اولین نوبت وام بازنشستگان لشگری و کشوری در روز پنج تیر انجام شد و قرار است اولین نوبت وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی امروز واریز شود.

علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی استان تهران به تجارت‌نیوز می‌گوید: لیست بیش از ۱۰ هزار نفر متقاضی دریافت وام که درخواست آنها مورد تایید قرار گرفته به بانک عامل ارسال شده است.

به گفته او قرار است تا پایان امروز اولین نوبت وام به حساب بازنشستگان واریز شود. اگر امروز انجام نشود نهایتا تا فردا این وام‌ها پرداخت می‌شود.

مبلغ این وام تا پارسال پنج میلیون تومان بود، اما امسال به مبلغ هفت میلیون تومان افزایش یافت. بازنشستگان باید این وام را در اقساط ۳۶ ماهه بازپرداخت کنند. بازپرداخت وام نیز به این صورت است که هر قسط از حقوق ماهانه فرد کسر می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران می‌گوید: کسانی که امروز و فردا وام می‌گیرند اولین قسط آن را در همین ماه پرداخت می‌کنند. یعنی اولین قسط از حقوق مرداد که در روزهای بیستم تا سی‌ام واریز می‌شود کسر می‌شود.

او در خصوص ثبت‌نام متقاضیان عنوان می‌کند: مرحله دوم ثبت‌نام شروع شده و بازنشستگان استان تهران می‌توانند درخواست خود را به صورت غیرحضوری در سامانه ثبت کنند.

چه کسانی از وام بازنشستگان محرومند؟

بازنشستگان بالا ۷۲ سال

افراد دارای بدهی بانکی، چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌ها

بازنشسته‌ای که در ۳ سال گذشته از بانک رفاه وام گرفته‌اند

کسانی که سیم کارت به اسم خودشان ندارند

بازنشسته‌ای که حقوق خود را از بانک رفاه نمی‌گیرد

وام بازنشستگان لشگری و کشوری چه شد؟

در خصوص بازنشستگان لشگری و کشوری نیز ثبت‌نام به اتمام رسیده و نوبت اول آن در هفته اول تیر واریز شده است. همچنین بیش از ۲۰ هزار نفر از این گروه بازنشستگان باید نهایتا تا پایان روز گذشته وام خود را می‌گرفتند که این کار انجام نشد.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از صندوق بازنشستگی لشگری و کشوری حاکی از این است که مرحله دوم وام با تاخیر واریز می‌شود. علت این تاخیر نیز تعطیلی شش روزه اخیر اعلام شده است.

ارسال نظر