|
شناسه خبر: 7312

بیت کوین به کدام سو می رود؟

تحلیلگران نیوز بی تی سی، بر این عقیده اند که اولین مقاومت اصلی بیت کوین برای پرواز، سطح ۴۴ هزار و ۵۰۰ دلار است. در چنین شرایطی اگر خریداران بتوانند از این ناحیه عبور کنند، احتمالا راه برای افزایش قیمت بیشتر هموار خواهد شد. در گام بعدی، مقاومت اصلی ۴۵ هزار دلار است و در صورت شکسته شدن آن، می‌توان انتظار رسیدن به سطح مقاومت بعدی یعنی ۴۵ هزار و ۵۰۰ دلار را داشت.

بیت کوین در طول دو ماه اخیر، افت بیش از ۳۰ درصدی را به ثبت رسانده است. در طول ۷۵ روز گذشته نیز، پادشاه ارز‌های دیجیتال روندی نزولی را پشت سر گذاشته است. در این مدت بیت کوین ۱۴ روز را در کانال ۳۰ هزار دلار سپری کرد و مابقی را در کانال ۴۰ هزار دلار روند رفت و برگشتی داشت.  

به گزارش فرارو، در حال حاضر نیز قیمت بیت کوین در کانال ۴۳ هزار دلار قرار دارد و تا اینجای کار خریداران موفق نشده اند، بیت کوین را به سلامت از کانال ۴۵ هزار دلار عبور دهند. هر چند یک هفته قبل برای لحظاتی مقاومت ۴۵ هزار دلار شکسته شد. اما فروشندگان اجازه صعود بیشتر را ندادند.  

شب گذشته نیز، کندل روزانه بالای ۴۴ هزار دلار بسته شد. اما در ادامه فروشندگان بر روند نزولی تسلط پیدا کردند، تا بار دیگر سطوح حمایتی ۴۳ هزار و ۸۰۰ دلار و به دنبال آن ۴۳ هزار و ۱۵۰ دلار از دست برود.

با این حال، تحلیلگران و معامله گران بازار ارز دیجیتال معتقدند که حمایت بعدی روی سطح ۴۲ هزار و ۸۰۰ دلار قرار دارد.

صعود یا بازگشت به روند نزولی؟

با وجود نوسان چند هفته‌ای بیت کوین در کانال ۴۰ هزار دلار، اکنون پادشاه ارز‌های دیجیتال در شرایط استراتژیکی قرار گرفته است. تحلیلگران کوین تلگراف معتقدند که اگر سطح ۴۲ هزار دلار به‌عنوان سطح حمایتی بازار حفظ شود، قیمت بیت‌کوین به احتمال زیاد شروع به افزایش بعدی خواهد کرد.

به گزارش فرارو به نقل از کوین تلگراف، بازار ارز‌های دیجیتال در وضعیت نوسانی قرار دارد، به این دلیل که سرمایه‌گذاران بار دیگر بر روی اقداماتی که فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است برای مقابله با تورم فزاینده انجام دهد و بازار‌ها را متزلزل کند، متمرکز شده‌اند. علاوه براین معامله گران تمرکزشان روی وضعیت جنگی و متشنج در اوکراین قرار گرفته است.

اما با این وجود، داده‌های چندین شاخص فنی، حاکی از آن است که بیت کوین علی رغم نگرانی‌ها در مورد افزایش تورم و درگیری در اوکراین، در حال آماده شدن برای شروع روند صعودی است.

داده‌های کوین تلگراف مارکت پرو و تریدینگ ویو (Cointelegraph Markets Pro و TradingView) نشان می‌دهد که قیمت بیت‌کوین در محدوده ۴۴ هزار دلاری قرار دارد. این موضوع حالا باعث شده تا معامله‌گران امیدوار شوند که الگوی نموداری سر و شانه معکوس، کامل و منجر به شروع روند صعودی شود.

موقعیت خطرناک ۴۵ هزار و ۴۲ هزار و ۸۰۰ دلار، پیش روی بیت کوین!

در این میان تحلیلگران نیوز بی تی سی، بر این عقیده اند که اولین مقاومت اصلی بیت کوین برای پرواز، سطح ۴۴ هزار و ۵۰۰ دلار است. در چنین شرایطی اگر خریداران بتوانند از این ناحیه عبور کنند، احتمالا راه برای افزایش قیمت بیشتر هموار خواهد شد.

در گام بعدی، مقاومت اصلی ۴۵ هزار دلار است و در صورت شکسته شدن آن، می‌توان انتظار رسیدن به سطح مقاومت بعدی یعنی ۴۵ هزار و ۵۰۰ دلار  را داشت.

اما اگر بیت کوین نتواند به محدوده‌ای بالاتر از مقاومت ۴۴ هزار و ۵۰۰ دلار برسد، ممکن است یک روند اصلاحی و نزولی را آغاز کند. در چنین وضعیتی حمایت اول در منطقه ۴۳هزار و ۸۰۰ دلار قرار دارد. حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۳ هزار و ۱۵۰ دلار و سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی است.  

حمایت بعد هم نزدیک به سطح ۴۲ هزار و ۸۰۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA ۱۰۰) است . با این حال افت قیمت به سطوح کمتر از این عدد خطر کاهش شدید در کوتاه مدت را به وجود می‌آورد.


 

ارسال نظر