|
شناسه خبر: 7396

قبض ۱۵ میلیون تومانی در انتظار این مشترکان

سخنگوی صنعت برق با اشاره به صدور قبض ۵ میلیون تومانی در دوره‌های گذشته برای مشترکین پرمصرف گفت: با افزایش تعرفه‌ها این قبوض تا ۱۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه حدود ۲ هزار مشترک پرمصرف برق در دوره‌های گذشته، قبوض بالای ۵ میلیون تومان دریافت کردند افزود: با افزایش تعرفه‌های مشترکین پرمصرف و محاسبه پلکانی مصرف برق این مشترکین، این بخش با قبوضی بیش از ۱۵ میلیون تومان مواجه خواهند شد.

وی با بیان اینکه این مشترکین بطور عمده در تهران، غرب مازندران و شهرستان مشهد ساکن هستند گفت: این اقشار که ۲۰ تا ۷۰ برابر الگوی مصرف، برق مصرف میکنند دارای خانه‌های لوکس، ابنیه بزرگ هستندو از برق برای گرم کردن آب استخر‌ها و جکوزی استفاده می‌کنند.

رجبی مشهدی با بیان اینکه قیمت برق بطور متوسط با سوخت یارانه‌ای ۲۱۵ تومان به ازای هرکیلووات ساعت است گفت: قیمت برق بدون سوخت یارانه‌ای حدود ۲۳۰۰ تومان خواهد بود.

وی در خصوص قیمت تعرفه‌های جدید برق افزود: قبوض برق مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت میکنند حدود ۲۰ هزارتومان خواهد بود، اما مشترکینی که تا ۱.۵ برابر الگو مصرف میکنند به ازای هرکیلووات ساعتی که بیشتر از الگوی مصرف، برق مصرف کردند تا ۱.۵ برابر را ۳۷۰ تومان پرداخت میکنند؛ تا ۲ برابر را ۴۷۰ تومان و ۲.۵ برابر به بالا را کیلوواتی ۸۰۲ تومان پرداخت میکنند.

ارسال نظر