|
شناسه خبر: 7451

دو پیش‌بینی مهم از قیمت خودرو در روزهای آینده

بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو گفت: کاهش قیمت خودرو در روزهای گذشته نیز نتیجه قیمت‌گذاری دستوری است. به نظر می‌رسد کاهش قیمت ادامه نمی‌یابد. زیرا اتفاقی پیش نیامده است تا باعث کاهش قیمت شود.

او افزود: مدتی است که به صورت دستوری نوسان قیمت ایجاد شده است و ممکن است در روزهای آینده کاهش قیمت متوقف شود. اما این قیمت‌گذاری دستوری مشکلی را حل نمی‌کند و باید حذف شود.

اما چندی پیش مرتضی مصطفوی، کارشناس صنعت خودرو گفت: قیمت خودرو در بازار متاثر از عامل نوسانات ارزی است. زیرا بازارهای مولد کشور، کاملا بازارهای دلاری هستند و با نوسان دلار، قیمت‌ها تغییر می‌کند.

 

او افزود: در حال حاضر به دلیل اتفاقات سیاسی و اقتصادی که در داخل و خارج کشور در جریان است، فضای اقتصادی کشور به سمت امیدواری به توافق هسته‌ای می‌رود. در نتیجه همین سیگنال کاهش قیمت دلار به سرمایه‌گذاران و فعالان بازار ارسال می‌شود.

این کارشناس خودرو ادامه داد: همین چشم‌انداز مثبت در مورد قیمت‌ها باعث شده است که قیمت خودرو نیز تحت تاثیر قرار بگیرد و کاهشی شود. کاهش قیمت تا زمانی ادامه دارد که انتظارات تورمی نسبت به ارز به سمت کاهش قیمت باشد.

 

ارسال نظر