|
شناسه خبر: 7471

سهمیه بنزین وانت‌ ها کم می ‌شود + جزئیات

مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: سهمیه بنزین وانت‌ها ماهانه ۱۰ لیتر کاهش پیدا کرده و به صورت سهمیه عملکردی واریز خواهد شد.

مسعود رضایی گفت: مطابق قانون ابلاغی سال ۹۸ بر تامین سهمیه ناوگان عمومی از جمله تاکسی‌ها و وانت‌بارها بر اساس عملکرد تاکید شده است.

حدود ۲.۵ میلیون \بار در کشور وجود دارد که اغلب به عنوان وسیله شخصی استفاده شده و کاربرد عمومی ندارند پس نباید سهمیه مازادی دریافت کنند.

او می‌گوید: دو سهمیه برای وانت بارها در نظر گرفته شده است، بخش اول ماهانه و به صورت ثابت به سهمیه آن‌ها افزوده می‌شود و بخش دوم متناسب با عملکرد، توسط سازمان‌های متولی احصا شده و به وزارت نفت ابلاغ می‌شود.

در چند ماه گذشته با توجه به کامل شدن شناسایی وانت بارها، سهمیه آن‌ها ماهانه ۱۰ لیتر کاهش پیدا کرده و برای وانت بارهای ثبت شده در سازمان‌های متولی به صورت سهمیه عملکردی واریز خواهد شد.

پیش از این و همزمان با واریز سهمیه بنزین بهمن، رانندگان خودروهای نیمه سنگین اعلام کردند که این ماه هم ۱۰ لیتر از سهمیه بنزین‌شان کم شده است و رئیس اتحادیه وانت بار و پیک موتوری هم این خبر را تایید کرد.

برای مثال اگر یک راننده به بندرعباس برود، به جز سهمیه خود، بارنامه دولتی دریافت می‌کنند. پس از آن، می‌تواند بر مبنای آن بارنامه، سهمیه اضافه خود را دریافت کند.

طرح بازتوزیع یارانه‌های بنزین به صورت لایحه، تقدیم به مجلس نشده اما به صورت آزمایشی در جزیره کیش آغاز شده است.  با این حال برخی کارشناسان اعلام کردند که با کاهش ۱۰ لیتری سهمیه بنزین رانندگان وانت‌بار و سهمیه بنزین رانندگان نیسان نگرانی‌ها از شروع سهمیه‌بندی جدید بنزین افزایش یافته است.

ارسال نظر