|
شناسه خبر: 7486

طلا در بازار ایران گران شد/ نوسانات قیمت اونس بر اثر جنگ روسیه و اوکراین

طلا در بازار ایران گران شد؛ این در حالی است که بازارهای جهانی طلا نسبت به آغاز جنگ روسیه و اوکراین واکنش نشان دادند و نوسانات صعودی و نزولی داشتند. آیا جنگ روسیه و اوکران قیمت طلا در بازارهای جهانی را افزایش می‌دهد؟

طلا در بازار ایران در حالی گران شد که این فلز در بازارهای جهانی روند پرنوسانی به خود گرفته است. امروز هر انس جهانی طلا نسبت به روز گذشته با ۳۷ دلار کاهش به قیمت یک هزار و ۸۸۷ دلار رسید.

آیا جنگ روسیه و اوکراین قیمت طلا را در ایران بالا می‌برد؟ دبیر اتحادیه طلای تهران به تجارت‌نیوز گفت: قیمت فلز زرد در بازارهای جهانی، روند پرنوسانی داشت. قیمت انس جهانی طلا در هفته‌ای که گذشت به قیمت یک هزار و ۹۴۸ دلار هم رسید. این در حالی است که افزایش انس جهانی تاثیر اندکی در بازار ایران گذاشت.

نادر بذرافشان توضیح داد: با اتفاق اخیر در منطقه بازار فلز زرد هم راکد شد. فعلا خریدار و فروشنده‌ای در بازار مشاهده نمی‌شود. احتمال دارد چنانچه درگیری‌ها میان روسیه و اوکراین ادامه‌دار باشد، قیمت این فلز در هفته آینده بین دو تا سه درصد نوسان افزایشی پیدا کند.

او ادامه داد: بازار طلای ایران تحت تاثیر قیمت دلار است. در هفته‌های اخیر به دلیل ثبات قیمت دلار قیمت فلز زرد ثابت بود اما اخیرا به دلیل اتفاقات جنگی در منطقه قیمت طلا در بازار ایران هم اندکی بالا رفت.

سکه ۲۵۰ هزار تومان گران شد

بذرافشان با اشاره به میزان افزایش قیمت سکه  گفت: قیمت سکه در طول یک هفته ۲۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد و طلا نیز در این مدت ۲۵ هزار تومان گران شد.

 
او به مردم توصیه کرد با توجه به ثبات قیمت‌ها به نظر می‌رسد اکنون فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه باشد.

براساس این گزارش، روسیه سومین تولید کننده بزرگ طلا در جهان است و شرکت نورنیکل روسیه تولیدکننده بزرگ پالادیم و پلاتین است.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA گفت: این فلز به همراه دلار آمریکا دارایی امن است و ممکن است شاهد صعود قیمت فلز زرد به رکورد بالایی باشیم. قیمت‌ها می تواند به پیشروی تا مقاومت در سطح ۱۹۶۰ دلار ادامه دهند و تا چند روز معامله آینده مرز ۲۰۰۰ دلار را تست کنند. ممکن است بیت کوین بر اثر تصمیمات بانک مرکزی آمریکا نزولی شود اما روند طولانی مدت صعودی است.

ارسال نظر