|
شناسه خبر: 7859

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

دلار روز سه‌شنبه ۱۷ اسفند دوباره گران شد و ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان به‌فروش رسید، اما امروز چهارشنبه ۱۸ اسفند شانس زیادی برای ادامه این روند ندارد

قیمت دلار در ادامه رفت‌وبرگشت‌های نامنظم این روز‌ها احتمالا امروز چهارشنبه هجدهم اسفند در قدم اول به سمت کف کانال ۲۶ هزار تومان حرکت می‌کند. اسکناس آمریکایی ابتدای هفته و بعد تقریبا ۱۴ روز به محدوده ۲۵ هزار تومان عقب‌نشینی کرد، چهار روز در این کانال دوام آورد و دوباره دیروز سه‌شنبه هفدهم اسفند سر سنگر ۲۶ هزار تومان را پس گرفت. نرخ پایانی دلار در معاملات رسمی بازار آزاد دیروز ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان بود، اما در معاملات پشت‌خطی معامله‌گران عمده حاضر به خرید آن با رقم‌های بالاتر از ۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان نبودند. همین موضوع نشان می‌دهد امروز احتمالا در ساعت‌های ابتدایی شاهد ارزان شدن محدود دلار باشیم. البته همه این رفت‌وبرگشت‌های دلار درحالی اتفاق می‌افتد که دلیل و منطق خاصی از نظر اقتصادی یا سیگنال‌های سیاسی پشت دیده نمی‌شود.

قیمت دلار در بازار آزاد

به گزارش فرارو، قیمت دلار در بازار آزاد سه‌شنبه هفدهم اسفند بعد چهار روز به محدوده ۲۶ هزار تومان برگشت. نرخ پایانی اسکناس آمریکایی در جریان خرید و فروش‌های رسمی دیروز ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان بود که این رقم افزایش ۳۰۰ تومانی ارزش دلار درمقایسه با دوشنبه را نشان می‌داد. البته حوالی ظهر دیروز قیمت دلار تا نزدیکی محدوده ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان پیش رفت، اما نهایتا قیمت پایانی را باید همان ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان درنظر بگیریم.

 

به‌این ترتیب دلار که از ابتدای هفته به کانال ۲۵ هزار تومان عقب‌نشینی کرده بود، دیروز دوباره در محدوده ۲۶ هزار تومان آفتابی شد. رشد ۲۵۰ تومانی قیمت دلار و محرکی برای سکه امامی شد و این قطعه سکه با رشد ۴۳۰ هزار تومانی ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به‌فروش رسید. در بازار ارز و بین اسکناس‌های سرشناس، یورو ۳۵۰ تومان و درهم امارات ۸۰ تومان افزایش قیمت پیدا کردند و به ترتیب ۲۸ هزار و ۵۸۰ تومان و هفت هزار و ۱۴۵ تومان فروخته شدند.

تغییر قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت روز دوشنبه ۱۶ اسفند

قیمت روز سه‌شنبه ۱۷ اسفند

تغییر

۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان

۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان

۳۰۰ تومان افزایش

قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت دلار در صرافی ملی سه‌شنبه هفدهم اسفند ۱۲۵ تومان گران شد. بانک‌مرکزی دلار دولتی را که این روز‌ها به‌اسم ارز مسافرتی مشهور شده ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه درحالی ۲۴ هزار و ۵۷۰ تومان عرضه می‌کرد که این اسکناس دوشنبه تقریبا ۲۴ هزار و ۴۴۵ تومان ارزش داشت. البته دیروز و همزمان با پیشروی دلار آزاد تا محدوده ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان، ارزش این اسکناس در صرافی‌ها بانکی به رقم ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان نزدیک شد، اما نهایتا رقم پایانی ۲۴ هزار و ۵۷۰ تومان به‌ثبت رسید و هزمان با رشد ۳۰۰ تومانی دلار آزاد، شاهد افزایش ۱۲۵ تومانی آن در صرافی‌های بانکی بودیم. به‌این ترتیب روز گذشته اختلاف قیمت دلار بین صرافی ملی و بازار آزاد به حدود هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

تغییر قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت روز دوشنبه ۱۶ اسفند

قیمت روز سه‌شنبه ۱۷ اسفند

تغییر

۲۴ هزار و ۴۴۵ تومان

۲۴ هزار و ۵۷۰ تومان

۱۲۵ تومان افزایش

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی شب گذشته روند کاهشی داشت. حوالی ساعت هشت شب و همزمان با خرید و فروش دلار آزاد با رقم ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان، ارزش این اسکناس در معاملات فردایی در مسیر نزولی قرار گرفت و تا پایان شب به ۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. البته سقف دلار فردایی در معاملات پشت‌خطی ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان بود و نرخ ۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان پایانی، کمترین ارزش این اسکناس در معاملات فردایی محسوب می‌شد. به‌این ترتیب و با عقب‌نشینی محدود دلار در معاملات پشت‌خطی شب گذشته، می‌شود همین روند را برای ساعات ابتدایی خرید و فروش‌های بازار آزاد انتظار داشته باشیم و امروز احتمالا شاهد عقب رفتن دلار تا کف کانال ۲۶ هزار تومان خواهیم بود.

تغییر قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

شروع معاملات

کف قیمت

سقف قیمت

نوسان

۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان

۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان

۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان

۳۰۰ تومان

 

نبض بازار

ارسال نظر