|
شناسه خبر: 7982

پورابراهیمی: مقررات سهام عدالت از سوی دولت رعایت شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم رعایت ضوابط و مقررات مربوط به سهام عدالت از سوی دولت تصریح کرد: این موارد از سوی کمیسیون اقتصادی پیگیری می‌شود.

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در نشست با اعضای هیئت مدیره کانون سهام عدالت ضمن تشکر از پیگیری های اعضای هیئت مدیره کانون سهام عدالت بیان کرد: در سال های اخیر تلاش ما بر صیانت از منافع دارندگان سهام عدالت در مالکیت، سود پرداختی و حضور در مجامع و اثرگذاری در تعیین مدیران مرتبط با شرکت های سهام عدالت بوده است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت ضوابط و مقررات مربوط به سهام عدالت تصریح کرد: این موارد از سوی کمیسیون اقتصادی پیگیری می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه حضور نمایندگان سهام عدالت در شورای عالی بورس طبق مقررات پیگیری خواهد شد، افزود: در موضوع شرکت سپرده گذای مرکزی مقرر شد پیگیری لازم از سوی کمیسیون اقتصادی در راستای اجرای سامانه مربوط به افرادی که دارنده سهام بوده و از دنیا رفته اند، در دستور قرار بگیرد و در سال آینده مالکیت به وارثان منتقل شود.

وی اظهار داشت: آمادگی کمک به اقدامات اداری در راستای واگذاری های جدید براساس مصوبات مجلس (در صورت تائید شورای نگهبان) را داریم.

پورابراهیمی تصریح کرد: موضوعات مربوط به منابع متعلق به سهام عدالت باقی مانده در سازمان خصوص سازی را با جدیت پگیری می کنیم زیرا این منابع متعلق به مردم است که به دلیل عدم وجود کد شناسایی نمی تواند این منابع بلوکه شود و باید سریع تر تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: باید فهرست افراد مشمول سود سهام عدالت که به دلیل عدم کد شناسایی پرداخت ها انجام نشده وعدد قابل توجهی است، توسط سازمان خصوصی سازی اخذ و انتقال منابع به صاحبان آنها عملیاتی شود.

 

ارسال نظر