|
شناسه خبر: 8013

ساعت رسمی کشور دیگر تغییر نمی‌کند

نمایندگان مجلس با کلیات طرح نسخه قانون تغییر ساعت رسمی کشور موافقت کردند.

 جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس دقایقی پیش به ریاست محمدباقر قالیباف آغاز شد.

برررسی ایرادات شورای نگهبان در طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب‌ و کار، طرح دو فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (۲۰۶) قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، طرح تغییر ساعت رسمی کشور، طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس و طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در دستور کار مجلس است.

همچنین گزارش کمیسیون انرژی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از سال ۱۳۹۲ ، گزارش کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری آبادان و اروندکنار از سال ۱۳۸۵ تاکنون نیز بررسی می شود.

 

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی درباره طرح تغییر ساعت نوشت: با توجه به بررسی کارشناسی آثار اجرای قانون تغییر ‎ساعت رسمی کشور به‌ویژه بر میزان صرفه‌جویی مصرف انرژی و ساعت پیک بار برق و با توجه به توضیحات مندرج در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد می‌شود، کماکان این قانون همچون سنوات گذشته اجرا شود.

این مرکز در ادامه نوشت: به‌دلیل توجیه‌پذیری و مستند بودن نتایج پژوهش‌های مطالعه آثار تغییر ساعت رسمی کشور و با توجه به اهمیت جایگاه صرفه‌جویی انرژی و تنظیم فعالیت‌های اجتماعی با توجه به اوقات شرعی، پیشنهاد می‌شود که این قانون کمافی السابق در کشور اجرا شود و لذا تصویب طرح پیشنهاد نمی‌شود

چندی پیش بود که ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قانون «تغییر ساعت» اجرا خواهد شد. که البته ساعتی بعد خبر تکذیب آن منتشر شد.

به گفته عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، براساس نظر کارشناسان تغییر ساعت توجیه اقتصادی نداشته و مضرات زیادی نیز دارد.

 

ارسال نظر