|
شناسه خبر: 8061

پیش‌بینی قیمت دلار

قیمت دلار سه‌شنبه ٢۴ اسفند به‌بالاترین سطح خود در این ماه رسید اما امروز احتمالا رفتار متفاوتی را از اسکناس آمریکایی در بازار ارز شاهد خواهیم بود

قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه بیست‌وپنجم اسفند شانس زیادی برای گران شدن ندارد. دلار آزاد دیروز با وجود افزایش قیمت، حوالی نیمه کانال ٢۶ هزار تومان متوقف شد و در معاملات پشت‌خطی برای رقم‌های بالاتر از ٢۶ هزار و ۵٠٠ تومان خریداری نداشت.

عبور دلار از نیمه کانال ٢۶ هزار تومان مرز مهمی برای معامله‌گران ارزی محسوب می‌شد. اتفاقی که حتی می‌توانست منجر به کانال نوردی و فتح سنگر جدید برای اسکناس آمریکایی باشد اما توقف آن روی پله ٢۶ هزار ۶٠٠ تومان نشان داد فعلا توان زیادی برای پیشروی ندارد.

 

البته همین رقم را باید بالاترین ارزش دلار از ابتدای اسفند تا امروز بدانیم. همزمان با قرار گرفتن دلار آزاد در بالاترین سطح قیمت خود طی آخرین ماه سال، همین اتفاق دیروز برای دلار دولتی در صرافی ملی افتاد. موضوعی که در روز‌های پایانی سال خبر خوبی برای دریافت‌کنندگان ازز مسافرتی محسوب نمی‌شود.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار در بازار آزاد سه‌شنبه بیست‌وچهارم اسفند تقریبا ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرد. قیمت ابتدایی اسکناس آمریکایی در خرید و فروش‌های دیروز ۲۶ هزار و ۳۱۰ تومان بود و ساعت هشت شب شاهد معاملات بازار با رقم ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان بودیم. رشد یک و یک‌دهم درصدی که باعث شد نرخ دلار به بالاترین سطح خود از ابتدای اسفند برسد.

ظرف این مدت عدد ۲۶ هزار و ۴۰ تومان که که یکشنبه این هفته روی تابلو صرافی‌ها نقش بست، اوج قیمت دلار در آخرین ماه امسال محسوب می‌شد. البته دیروز بیشترین قیمت لحظه‌ای دلار، ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان به‌ثبت رسید، اما اسکناس آمریکایی نهایتا حوالی نیمه کانال ۲۶ هزار تومان به‌کار خود پایان داد.

در روز گران شدن ارز‌های رایج یورو پا به کانال ۲۹ هزار تومان گذاشت و با رشد ۲۸۰ تومانی ۲۹ هزار و ۱۸۰ تومان به‌فروش رسید، اما در بازار طلا شاهد ارزان شدن سکه امامی بودیم. این قطعه سکه ۵۰ هزار تومان ارزان و ۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان داد و ستد شد.

تغییر قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت روز دوشنبه

قیمت روز سه‌شنبه

تغییر

۲۶ هزار و ۳۱۰ تومان

۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان

۲۹۰ تومان افزایش

قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت دلار در صرافی ملی به بالاترین سطح یک ماهه رسید. سه‌شنبه بیست‌وچهارم اسفند صرافی‌های منتخب دلار دولتی را با متقاضیان واجد شرایط تقریبا ۲۴ هزار و ۹۲۰ حساب می‌کردند و این عدد حدود ۱۵۰ تومان از سقف قبلی بیشتر بود. نرخ ۲۴ هزار و ۹۲۰ تومان دیروز نیز نشان از رشد ۵۰۰ تومانی دلار دولتی طی ۲۴ ساعت داشت و این موضوع خبر خوبی برای دریافت‌کنندگان ارز مسافرتی محسوب نمی‌شود.

سهمیه سالانه هر ایرانی از ارز دولتی فعلا دو هزار و ۲۰۰ دلار است و خرید این میزان اسکناس آمریکایی، سه‌شنبه ۵۴ میلیون و ۸۲۵ هزار تومان تمام می‌شد. هزینه‌ای که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نسبت به دوشنبه بیشتر بود. هر ایرانی می‌تواند در سال یک بار تا سقف دو هزار و ۲۰۰ دلار از صرافی ملی دریافت کند.

تغییر قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت روز دوشنبه

قیمت روز سه‌شنبه

تغییر

۲۴ هزار و ۹۲۱ تومان

۲۴ هزار و ۴۰۸ تومان

۵۱۳ تومان

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی دیشب ارزان شد. ساعت هشت شب آخرین خرید و فروش‌های بازار آزاد با رقم ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان انجام شد، در معاملات پشت‌خطی لفظ‌های معامله‌گران حول‌وحوش همین رقم بود، اما تا پایان شب دلار ۱۰۰ تومان عقب رفت. آخرین نرخ دلار فردایی ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ثبت رسیده و با توجه به نرخ پایانی ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان دلار آزاد، می‌شود شروع آرامی را برای بازار ارز در جریان خرید و فروش‌های امروز انتظار داشته باشیم.

تغییر قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

شروع معاملات

کف قیمت

سقف قیمت

نوسان

۲۶ هزار و ۳۸۰ تومان

۲۶ هزار و ۳۸۰ تومان

۲۶ هزار و ۶۵۰ تومان

۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان

 

نبض بازار

ارسال نظر