|
شناسه خبر: 8268

استاندار تهران: نان گران نشده است

استاندار تهران با تاکید بر اینکه افزایش قیمت نان نداشته‌ایم و همان قیمت‌های قبلی پابرجاست، گفت: تعزیرات با هر گونه افزایش غیرقانونی قیمت نان برخورد جدی خواهد داشت.

محسن منصوری با تاکید بر اینکه نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری باید به عنوان فرمان سال مورد توجه قرار گیرد، افزود: بیانات رهبری در حقیقت باید توسط دستگاه‌ها به عنوان سرلوحه اقدامات قرار گیرد و راهبرد دستگاه‌ها با توجه به این فرمان تغییر کند. باید با تاکید بر دو مولفه دانش بنیانی و اشتغال آفرینی دستگاه‌ها در زمینه‌های مختلف برنامه خود را ارائه کنند.

وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت در این جلسه برنامه‌ای را ارائه کرد که پس از بحث و بررسی به تصویب رسید. بخش دیگری از این جلسه نیز درباره مشکلات صنایع مختلف با بانک‌ها بود که مقرر شد هفته آینده شورای هماهنگی بانک‌ها تشکیل جلسه دهد تا با بهره گیری از ظرفیت‌های خوب برای تسهیلات بانکی بتوان گامی در مسیر رشد و پیشرفت صنایع و اشتغال آفرینی برداشت. توقع از دستگاه‌های اجرایی، حرکت انقلابی و جهادی برای تحقق فرمان سال است.

منصوری تاکید کرد: در تهران همه زمینه‌های آبادانی و پیشرفت وجود دارد چراکه بازار گسترده و تقاضای بسیار مناسبی به همراه سرمایه‌های مناسب موجود است که در کنار یکدیگر همه بهانه‌ها برای تعلل در حوزه تولید و اشتغال زایی را از بین می‌برد. خوشبختانه سهم استان تهران در حوزه تولید و دانش بنیانی بیش از ۶۰ درصد در کشور است. در حوزه شهرک‌های صنعتی و جهاد کشاورزی نیز برنامه‌های تشویقی تبیین شده که امیدواریم از این طریق شاهد رشد و پیشرفت در حوزه‌های مختلف باشیم. بخشی از مقدمات کار انجام شده است. برای مثال در خاوران سوله‌هایی که پیشتر ساخته شده بود مقرر شد تنها به صنایع دانش بنیان داده شود. بسیاری تصمیمات در آستانه عملیاتی شدن است و به زودی منتج به برداشته شدن گام‌های موثر خواهد شد.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش قیمت نان در استان تهران نیز گفت: در رابطه با قیمت نان تغییری نداشته‌ایم و همان قیمت‌های قبلی پابرجاست. اگر در جایی با افزایش غیر قانونی قیمت نان مواجه شویم قطعا تعزیرات با این موارد برخورد جدی خواهد داشت.

 

ارسال نظر