|
شناسه خبر: 8304

فرار سکه به سوی مرز حساس

انتظارات افزایشی به اندازه ای در بازار سکه مسلط شده است که دیروز در حجم خرد کمتر معامله گری حاضر به فروش فلز گران بهای داخلی زیر محدوده ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود.

سکه گام بلندی برای ادامه مسیر افزایشی برداشت. روز سه شنبه فلز گران بهای  داخلی توانست بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار بگیرد و خود را به مرز حساس ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نزدیک کند. 

به گفته فعالان، عبور سکه از مرز حساس ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی می تواند انتظارات افزایشی در بازار فلز گران بهای داخلی را قوی تر و پای سفته بازان بیشتری را به سبزه میدان باز کند. 

قیمت سکه

سکه در حالی در ۲ روز اخیر با سرعت در مسیر افزایشی قرار گرفته است که در چهاردهمین روز فرودین ماه در محدوده ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قرار داشت و از لحاظ ارزش ذاتی نیز در محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار گرفته بود. 

به نظر می رسد قرار گرفتن اسکناس آمریکایی در مسیر صعودی موجب شده است که تمایل به خرید در بازار سکه نیز افزایش پیدا کند. فلزگران بهای داخلی در صورتی که در روز جاری دلار به بالای مرز ۲۸ هزار تومان برود، شانس شکست سطح مقاومتی ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را خواهد داشت. 

انتظارات افزایشی به اندازه ای در بازار سکه مسلط شده است که دیروز در حجم خرد کمتر معامله گری حاضر به فروش فلز گران بهای داخلی زیر محدوده ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود. ارزش ذاتی سکه نیز تا محدوده ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بالا آمده و این موضوع نیز به قدرت افزایشی های بازار کمک کرده است. 

ارسال نظر