|
شناسه خبر: 8346

علت افزایش قیمت گوجه فرنگی در روزهای گذشته چه بود

رئیس اتحادیه بارفروشان با اشاره به توافق با کامیونداران و همکاری آنان در حمل بار به استانها گفت: براین اساس قیمت گوجه فرنگی به کیلویی ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان رسیده است.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از پارسینه، مصطفی دارایی نژاد با بیان اینکه به دنبال توافق با کامیون داران و همکاری این صنف محموله جدید صیفی‌جات وارد میدان مرکزی میوه و تره بار تهران شد، گفت: با توافقات انجام شده هزینه حمل ۱۰ درصد افزایش یافت و روز گذشته ۱۵ هزار تن انواع صیفی‌جات شامل گوجه فرنگی، سیب زمینی، هندوانه، پیاز و … وارد میدان مرکزی میوه و تره بار تهران شد.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت گوجه فرنگی روی نرخ سایر صیفی‌جات نیز تاثیر چشمگیری گذاشته بود، افزود: بر این اساس قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی که به ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان رسیده بود به ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان کاهش یافت و قیمت پیاز به کیلویی ۵ هزار تومان و سیب زمینی کهنه به ۶ تا ۸ هزار تومان و سیب زمینی نو به ۹ تا ۱۱ هزار تومان رسید.

دارایی نژاد تاکید کرد: علاوه بر تهران، بارگیری و حمل صیفی‌جات به سایر استان‌های کشور از جمله اصفهان، شیراز، قم و … نیز انجام شده و قیمت‌ها در همه جا شکسته شد.

وی اضافه کرد: از فردا مجدداً شاهد افت قیمت‌ها خواهیم بود و نرخ گوجه فرنگی حدود ۲ هزار تومان دیگر نیز کاهش می‌یابد و قطعاً قیمت آن تا کیلویی ۹ هزار تومان هم می‌رسد چرا که امسال ۲ تا ۳ برابر سال گذشته گوجه فرنگی در کشور کشت شده است.

دارایی نژاد افزود: برداشت این محصول در میناب بندر عباس و بوشهر نیز آغاز شده و با افزایش عرضه، شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.

 

ارسال نظر